Galatasaray yönetimi, Mustafa Cengiz ve Abdurrahim Albayrak’ı disipline verdi

Galatasaray'da Burak Elmas idaresi, haziran ayında yapılacak seçimi iptal kararına imza atan eski lider Mustafa Cengiz ve idare şurası üyelerini ...


Galatasaray’da Burak Elmas idaresi, haziran ayında yapılacak seçimi iptal kararına imza atan eski lider Mustafa Cengiz ve idare şurası üyelerini disipline sevk etti.

Mustafa Cengiz ve Abdürrahim Albayrak’ın yanı sıra  Yusuf Günay, Kaan Kançal, Dorukhan Acar, Mehmet Ömer Cansever, Fatma Dilek kutlu Galatasaray Disiplin Konseyi’ne sevk edildi.

“KONUNUN MUHATABI BEN DEĞİLİM”

Galatasaray Lideri Burak Elmas net bir tabirde bulunmazken şunları söyledi:

“Tüzüğümüze nazaran bu kararı Divan Konseyi verir. Mevzunun muhatabı ben değil Divan Kurulu’dur”


“ÜYELERDEN GELEN TALEP SONUCU”

Cumhuriyet’in haberine nazaran; Galatasaray Divan Heyeti Lideri Aykutalp Derkan ise yaptığı açıklamada “Disiplin şurasına 7 yöneticinin sevkedilmesi için kimi üyeler tarafından dilekçe verilmişti. Tüzüğe nazaran idare şurası bu dilekçeyi disiplin konseyine sevketmiş olmalı.” dedi.

“TÜZÜĞE UYGUN DEĞİL”

Galatasaray, 5 Mayıs’ta yaptığı açıklamada, koronavirüs  münasebet gösterilerek 29 Mayıs’ta yapılacak olan başkanlık seçiminin iptal olduğunu açıklamıştı.

O periyot lider adayı olan Burak Elmas karara, “Devlet organ, yetki ve kararları ismine niyet okuyarak, yasal takvimi devam eden, etmesi önünde aksi yasal bir karar ve hiçbir mahzur olmayan seçimin iptali kelam konusu olamaz. Erteleme şartları ve mühletleri ise tüzüğümüzde açıkça belirtilmiştir. Bu seçim kesinlikle yapılacak. Galatasaray demokrasi kültürünün gücünü herkese göstermek ismine, yasal müddet bitimi 7 Mayıs 2021 saat 18.00’e kadar, seçim listeleri ve ilgili evrakımızı divan şurasına teslim edeceğimizi beyan ederiz. Genel heyet iradesinin sandığa yansıması için elimizden geleni yapacağız” formunda reaksiyon göstermişti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir