Gazetecileri tehdit eden AKP’li başkana 14 ay sonra dava açıldı

Zonguldak’ın Kozlu ilçesinin AKP’li Belediye Lideri Ali Bektaş, mahallî bir televizyonda katıldığı canlı yayında kendisi hakkında olumsuz haber ...


Zonguldak’ın Kozlu ilçesinin AKP’li Belediye Lideri Ali Bektaş, mahallî bir televizyonda katıldığı canlı yayında kendisi hakkında olumsuz haber yapan gazetecileri, geçen yıl Haziran ayında bir mahallî televizyonda katıldığı programda kendisi hakkında olumsuz haberler yapan gazetecilere sert reaksiyon göstermişti.

Bektaş canlı yayında, yapılan haberler ile kendisini ve partisini itibarsızlaştırmaya çalıştıklarını ileri sürerek, “Yargı ya bunun gereğini yapacak, ya ben gereğini yapacağım! Bunu mu istiyorlar? Al klavyeyi eline istediğini yaz, istediğin üzere karala. Adalet gereğini yapmazsa ben gereğini yapacağım. Benim namusum ve onurumla kimse oynayamaz.

Ben bu saatten sonra bir şey beklemiyorum. Onurlu ve erdemli hayattan diğer. Yok ben kalem aldım. Yok ben gazeteciyim. Artık bu laflarımı alacaklar, istedikleri üzere çırpıp atacaklar. Yok kardeşim! Bundan sonra Ali Bektaş bu türlü. Herkese gereğini yapacağım. Kimse sokakta rahat dolaşamayacak. Benim çocuğuma, onuruma, onuruma dokunan insanın onuruna, gururuna dokunurum. Net, tehdit ediyorum. Şayet o denli algılıyorsalar” diye konuşmuştu.

GAZETECİLER ŞİKAYET OLDU

Lider hakkında haber yapan gazeteciler Alev Uzunbaş (Fennibay), Ergin Özkul ve Seyfi Boyraz Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığına giderek AKP’li Belediye Lideri Bektaş’ın kendilerini açık ve aleni bir formda tehdit ettiklerini ileri sürerek şikayetçi oldu. Lider Bektaş ise, canlı yayında kullandığı kelamları kimseyi amaç almadan söylediğini ileri sürdü. Soruşturma başlatan savcılık, 2 ay evvel Ali Bektaş’ın uzlaşmak istediğini belirterek gazetecilere uzlaşma teklifinde bulundu. Lakin 3 gazeteci de uzlaşmayı kabul etmedi.

5 YILA KADAR MAHPUS İSTENİYOR

Gazetecilerin uzlaşmayı kabul etmemesi üzerine 14 ay sonra soruşturmayı tamamlayan Cumhuriyet savcısı, Lider Ali Bektaş’ın “ya buna gereğini yargı yapacak, ta ben gereğini yapacağım. Kimse sokakta rahat dolaşamayacak. Benim çocuğuma, onuruma, onuruma dokunan insanın, onuruna, gururuna dokunurum. Net tehdit ediyorum” formunda sair istikametten kötülük yapacağından bahisle tehditte bulunduğunu belirtti. Cumhuriyet savcısı, Belediye Lideri Ali Bektaş hakkında 106/1-2.cümle mucibince 5 yıla kadar mahpus cezası ile cezalandırılması için dava açılmasına karar verdi.

ADALETİN YERİNİ BULMASINI BEKLİYORUZ

Gazetecilerden Alev Uzunbaş (Fennibay), savcılığın geçte olsa lider hakkında dava açmasına sevindiklerini belirterek, “Canlı yayında açık açık tehdit edip bunların yanına kar kalacağını düşündü sanırım. Uzlaşma teklifinde bulundular 2 ay evvel lakin biz kabul etmedik. Bu ülkede hukuk var ise, Ali Bektaş yargı önüne çıkacak ve ceza alacak. Çünkü canlı yayında yaptığı tehditleri herkes duydu. Bu işin peşini bırakmayacağız” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir