Gaziantep’te 32 bin hektarlık alandaki ormanlar gözetleniyor

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü’nün sorumluluğundaki Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, Gaziantep ve Kilis’in kesişme noktasında bulunan, 150 ...


Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü’nün sorumluluğundaki Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, Gaziantep ve Kilis’in kesişme noktasında bulunan, 150 rakımlı Emirtepe’deki yangın gözetleme kulesinden ormanlar aralıksız gözetleniyor.

Bölgede görev yapan kuzenler Kenan ve Kerim Bakır, orman yangınlarına karşın kuleyi hiç boş bırakmıyor.

Kuzenler 24 saat boyunca, bin 150 rakımlı tepede gözetleme yapıyor.

24 SAAT GÖZETLEME YAPIYORUZ”

Göreli kuzenler, duman fark ettiklerinde hemen bilgi vererek en yakın bölgede bulunan ilk müdahale araçlarının bölgeye sevk edilmesini sağlıyor.

Kuzenlerden Kenan Bakır, “Burası 5 ilin sınırlarıyla kesişen noktada yer alıyor. Konum olarak mükemmel bir gözetleme kulesi özelliğine sahip, ortalama 32 bin hektarlık orman alanını gözetliyoruz.

Burada günün 24 saati gözetleme yaparak, ormanlarımızı en iyi şekilde korumaya çalışıyoruz. Buradaki, orman yangını ihtimali olan dumanları değerlendirip, ilk müdahalenin hızlı bir şekilde yapılmasını sağlıyoruz.” diye konuştu.

“HAVALAR SICAK VATANDAŞLARIMIZ DİKKATLİ OLMALI”

Vatandaşları orman yangınları konusunda dikkatli olmaları için uyaran Kerim Bakır ise “Ormanlarımız bizim çocuklarımız gibi, bu yeşil vatanımızı korumak bizlerin boynun borcudur. Bir çocuk annesiz, babasız olur ama vatansız olamaz. Burada günün 24 saat görev yaparak, yeşil vatanımızı son derece dikkatlice izleyerek korumaya çalışıyoruz.

Havalar sıcak, nem oranı çok düşük yangın çıkması riski çok yüksek. Ülkemizin farklı yerlerinde ciğerlerimiz yanıyor. Lütfen biraz daha duyarlı ve dikkatli olarak olası yangınlara meydan vermeyelim.” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir