Giovanni Guidetti: Türk halkı bu takımla gurur duymalı

A Ulusal Bayan Voleybol Kadrosu, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda çeyrek finalde Güney Kore'ye 3-2 yenilerek elendi. Kadrosu Başantrenörü ...


A Ulusal Bayan Voleybol Kadrosu, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda çeyrek finalde Güney Kore’ye 3-2 yenilerek elendi.

Kadrosu Başantrenörü Giovanni Guidetti, maçın akabinde açıklamalarda bulunan Guidetti, çok üzgün olduklarını lisana getirdi.

“TÜRK HALKI GURUR DUYMALI”

Deneyimli başantrenör, olimpiyatta çeyrek finale kadar geldiklerini hatırlatarak, “Türk halkı bu ekiple gurur duymalı. Oyuncularım bugünkü maçta da son sayıya kadar savaştı. Sonuç olarak Türkiye bugün bir galibiyeti hak ediyordu. Özür diliyoruz.” tabirlerini kullandı.

“ÇOK SIKINTI OLACAĞINI BİLİYORDUM”

Güney Kore’nin çok düzgün bir oyun ortaya koyduğunu vurgulayan Guidetti, “Tek talihlerinin riskli servis atmak olduğunu biliyorlardı. Bizim de hamlemiz güzel değildi, onların da savunması uygundu. Çok güç olacağını biliyordum. Asya grupları daima karşıt geliyor. Bu maçta baskı çok yüksekti. Bunların da üstesinden gelmeyi öğrenmeliyiz.” değerlendirmesinde bulundu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir