Google ve Microsoft, ABD siber güvenliği için milyarlarca dolar vadediyor

Çarşamba günü teknoloji CEO’larıyla gerçekleşen toplantı, ABD devlet kurumlarına ve güç altyapısına yönelik büyük siber taarruzların çabucak ...


Çarşamba günü teknoloji CEO’larıyla gerçekleşen toplantı, ABD devlet kurumlarına ve güç altyapısına yönelik büyük siber taarruzların çabucak akabinde geldi. Biden toplantıda, “Gerçek şu ki kritik altyapımızın birçok özel bölüme ilişkin ve federal hükümet bu zorluğu tek başına karşılayamaz” dedi.

Apple, güvenlik açığını düzeltmenin yanı sıra çok faktörlü kimlik doğrulamanın toplu olarak benimsenmesini sağlamak için tedarikçileriyle birlikte çalışacağını duyurdu. Amazon, tüm Amazon Web Services hesap sahiplerine fiyatsız olarak çok faktörlü bir kimlik doğrulama aygıtı sunmayı ve şirketin tüm çalışan güvenliği farkındalığı eğitimlerini fiyatsız olarak halka sunmayı planlıyor.

GOOGLE’DAN 10 MİLYAR DOLAR, MICROSOFT’TAN 20 MİLYAR DOLAR YATIRIM

Google, ABD siber güvenliğini ve yazılım tedarik zincirini güçlendirmek için önümüzdeki beş yıl içinde 10 milyar dolardan fazla para harcayacağını söyledi. Ayrıyeten, şirketin Meslek Sertifikası programı aracılığıyla 100.000’den fazla Amerikalıyı data analitiği ve BT dayanağı konusunda eğitme kelamı verdi. Microsoft, Google ile emsal vaatlerde bulunarak beş yıl içinde 20 milyar dolar yatırım yapacağını söyledi.

Çarşamba günkü toplantıya Alphabet CEO’su Sundar Pichai, Amazon CEO’su Andy Jassy, Apple CEO’su Tim Cook, IBM Lideri ve CEO’su Arvind Krishna ve Microsoft CEO’su Satya Nadella’nın yanı sıra güç ve eğitim üzere öbür dallardan temsilciler katıldı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir