Google’dan ABD’nin siber güvenliğine 10 milyar dolar yatırım

Koronavirüs salgınıyla birlikte hayli artan siber ataklar nedeniyle güç durumda kalan ABD, sorunu çözmenin yeni yollarını arıyor. Geçtiğimiz ...


Koronavirüs salgınıyla birlikte hayli artan siber ataklar nedeniyle güç durumda kalan ABD, sorunu çözmenin yeni yollarını arıyor.

Geçtiğimiz aylarda devlet kurumlarına yapılan siber akınlardan nasibini alan ülkede, yeni tahlil yolları için teknoloji şirketlerinin kapısı çalındı.

ABD Lideri Joe Biden’ın, teknoloji şirketlerinin yöneticileriyle bir ortaya gelerek durum değerlendirmesi yapacağını geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık.

Apple CEO’su Tim Cook, Microsoft CEO’su Satya Nadella, Amazon CEO’su Andy Jassy ve Google CEO’su Sundar Pichai üzere isimler, siber güvenliği görüşmek üzere Beyaz Saray’da Lider Joe Biden ile bir ortaya geldi.

GOOGLE’DAN 10 MİLYAR DOLAR YATIRIM KELAMI

Toplantıdan sonra açıklama yapan Google, ABD genelinde siber güvenliğin sağlanabilmesi için önümüzdeki 5 yılda 10 milyar dolarlık yatırım yapacağını duyurdu.

ABD’li teknoloji devi, kelam konusu yatırımlarla siber güvenliğin artırılmasını sağlayan açık kaynak kodlu sistemler geliştirilecek ve tedarik zincirlerini koruyacak birtakım adımlar atacak.

Ayrıyeten Google, beş yıllık müddet diliminde 100 bin kişiyi Google Kariyer Sertifikası Programı’na dahil edecek ve gençlere verilecek eğitimlerle data analitiği ve BT uzmanları yetişecek.

ABD’nin kullandığı alt yapı sistemlerinin eski olduğunu söyleyen Google, ayrıca  siber güvenlik noktasında gereğince uzman olmayan bireylerin buralarda çalıştırıldığını belirtti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir