Hakları gasp edilen aile hekimleri isyanda

Yayımlanan yeni yönetmeliğe nazaran bir aile doktoru 5 nöbete katılmazsa, mazeretli dahi olsa iş akdi feshedilecek. 150 ceza puanına ...


Yayımlanan yeni yönetmeliğe nazaran bir aile doktoru 5 nöbete katılmazsa, mazeretli dahi olsa iş akdi feshedilecek. 150 ceza puanına ulaştıklarında ise işten el çektirilebilecek.

CHP Genel Lider Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, aile tabiplerinin haklarının gasp edildiğini savunarak, “Yönetmelik, hak ihlaller zincirinin göstergesidir. Aile doktorlarının anayasal teminat altındaki haklarına kelepçe vuruluyor. Derhal yürürlükten kaldırılması ve iptal edilmesi zorunluluktur” dedi.

Yeni yönetmelikle aile tabiplerinin sıhhat müdürlerinin takdiriyle işten çıkarılabileceğini belirten Karaca, “Aile tabipleri 500 ceza puanına ulaştıklarında aile doktorlarına işten el çektirilebilirken, bu yönetmelikle 150 puanı geçtiklerinde sıhhat müdürlüklerine takdir hakkı tanınıyor. 150 puanı geçmiş ise sıhhat müdürü yetkisiyle aile tabibi çalışma hakkından mahrum bırakılıp, işsiz kalabilecek. Aile doktorları, tabir özgürlüğünün de ellerinden alınıyor” açıklaması yaptı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir