Halter ve tekvandoda Avrupa’da genç sporculardan madalya yağmuru

Son yıllarda bilhassa genç atletlerimizin ferdi branşlarda elde ettikleri milletlerarası muvaffakiyetler devam ediyor. SAMİ BAKİ KIYMET'TEN 5 ...


Son yıllarda bilhassa genç atletlerimizin ferdi branşlarda elde ettikleri milletlerarası muvaffakiyetler devam ediyor.

SAMİ BAKİ KIYMET’TEN 5 AVRUPA REKORU

Polonya’nın Ciechanow kentinde devam eden Yıldızlar ve 15 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası’da 15 Yaş Altı erkekler 96 kiloda yarışan Sami Baki Değer, koparmada 127 kiloyla altın, silkmede 145 kiloyla altın, toplamda ise 272 kiloluk derecesiyle koparma, silkme ve toplamda 5 rekor kırarak Avrupa şampiyonu oldu.

BÜŞRA CAN AVRUPA İKİNCİSİ

Büşra Çan, 15 Yaş Altı kızlar 81 kiloda 84 kiloyla gümüş, silkmede 100 kiloyla gümüş, toplamda 184 kiloluk derecesiyle Avrupa ikinciliğini elde etti.

17 Yaş Altı kategorisinde 64 kiloda yarışan Zerda Çağlar, koparmada 78 kiloyla gümüş madalya alırken, silkmede 95 kilo ve toplamda 173 kiloluk dereceleriyle 4. sırada yer aldı.

“ALT YAPIDAKİ MUVAFFAKİYETLER GURURLANDIRIYOR”

Federasyon Lideri Tamer Taşpınar, elde edilen muvaffakiyetle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Madalyaya uzanan genç atletlerimizi, kulüplerimizi ve antrenörlerimizi yürekten kutluyorum. Halter olarak bilhassa alt yapıda değerli muvaffakiyetler elde etmek bizleri gururlandırıyor” dedi.

AVRUPA’DA 50 MADALYA TOPLADIK

Şampiyonada millilerimizin madalya sayısı 21 altın, 20 gümüş, 9 bronz olmak üzere toplam 50 madalyaya ulaştı.

TEKVANDODA GÖRKEM POLAT AVRUPA ŞAMPİYONU

Avrupa Ümitler ve Yıldızlar Tekvando Şampiyonası’nın ikinci gününde Türkiye, 1’er altın, gümüş ve bronz madalya kazanırken Görkem Polat Avrupa şampiyonu oldu.

Estonya’nın başşehri Tallinn’de düzenlenen şampiyonanın ikinci gününde ümitler kategorisinde 4, yıldızlar kategorisinde ise 8 sıklette karşılaşmalar yapıldı. Türkiye, günü 1 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya ile tamamladı.

Ümitler kategorisinde erkekler 54 kiloda Görkem Polat, altın madalyanın sahibi olurken, bayanlar +73 kiloda Aysel Işık Sıhhat bronz madalya kazandı. Yıldızlar kategorisinde kızlar 59 kiloda Ceren Çetinel gümüş madalya elde etti.

Şampiyonanın üçüncü gününde ümitler kategorisinde 4, yıldızlar kategorisinde ise 6 sıklette karşılaşmalar yapılacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir