HDP önündeki aileler, gece nöbetine başladı

Aileler ismine açıklamayı, Ayşegül Biçer yaptı. Oğlu terör örgütünün elinden kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan fakat ailelere dayanak olmaya ...


Aileler ismine açıklamayı, Ayşegül Biçer yaptı. Oğlu terör örgütünün elinden kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan fakat ailelere dayanak olmaya devam eden Ayşegül Biçer, bugün yeni bir hareket başlattıklarını belirterek, şunları söyledi:

* Artık gece nöbetlerimiz başladı. 3 Eylül 2021’de 3’üncü yılımız başlayacak. 720 gündür bu anneler, babalar burada evlat nöbeti tutmaktadır. Buradan tüm anne ve babalara da davet yapmak istiyoruz. Gelin bizlere katılın. Evlatlarınızı, hakkınızı isteyin. Zira biz hakkımızı istedik. 31 evladımıza kavuştuk.

* 233 aile devam eden bu aksiyon, Allah’ın müsaadesiyle gitgide büyüyecek. Zira 1 bireyle, bir çığlıkla başlayıp çığ üzere büyüdü. 3 Eylül 2021’de sabah saat 10.00’da burada herkesi PKK’ya kâfi artık, ‘edi bese’ demeye davet ediyoruz. Zira bu anne babalar yalnızca kendi evlatları için nöbet tutmuyorlar.

* Birlik ve beraberliğimiz için de burada gayret veriyoruz. Allah isteği için, sanatkarlar, akademisyenler, insan hakları savunucuları, bu çocuk hakları savunucuları bu anne ve babaları görsün. Siyasi partilere de davet yapıyorum. Gelin bu anne ve babaları dinleyin.

* Mecliste kelamda Kürtlerin savunucusu olduğunu söyleyen HDP, 720 gündür burada feryat figan eden anne babaları görmezlikten geldi. Kâfi artık diyoruz.

* Ben evladımı kazanmış olan bir anne olarak diyorum ki, ben buradayım, sonuna kadar anne ve babalara takviye vereceğim.

* PKK bitinceye, HDP yıkılıncaya kadar ben Ayşegül Biçer olarak buradayım. Biz hepimiz kardeşiz. Kimse bizi bölemeyecek. DHA


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir