Hindistan’da 5 yaşındaki kız çocuğu kurban edildi

Hindistan’da batıl inançlar sonucu insan kurban edilen ritüellere bir yenisi daha eklendi. Polis tarafından yapılan açıklamada, Assam ...


Hindistan’da batıl inançlar sonucu insan kurban edilen ritüellere bir yenisi daha eklendi.

Polis tarafından yapılan açıklamada, Assam eyaletinde yer alan Charaideo bölgesinde kayıp olan 5 yaşındaki bir kız çocuğunun cansız vücuduna ulaşıldığı aktarılırken, küçük kızın batıl inançlı bir küme tarafından kurban edildiğinden şüphelenildiği tabir edildi.

BİR KUŞKULU TUTUKLANDI, IRMAK KIYISINDA GEREÇLER BULUNDU

Olayla ilgili bir kişinin tutuklandığını açıklayan polis, küçük kızın babası da dahil olmak üzere 10 kişinin sorgulanmak üzere gözaltına alındığını bildirdi.

Hindistan medyasında yer alan haberlerde, küçük kızın ablasının geçtiğimiz salı günü kardeşinin kimliği bilinmeyen şahıslar tarafından konutta uyduğu sırada kaçırıldığına dair polise şikayette bulunduğu, küçük kızın cansız vücudunun ise birebir gece Singlu Nehri’nde bulunduğu, ırmak kıyısında kırmızı kumaş, kül ve kurban etme ritüellerinde kullanılan materyallerin olduğu belirtildi.

İNSAN KURBAN ETME RİTÜELLERİ ÇOK SIK YAŞANIYOR

Ülkede yakın vakitte 2016 yılında kaybolan 4 yaşındaki kız çocuğunun cansız vücudu parçalanmış halde bulunmuş, olayda 1 kişi tutuklanmıştı.

Geçtiğimiz ocak ayında ise Andra Pradeş eyaletinde yer alan Madanapalle kasabasından bir çift, bir gün sonra tekrar doğacakları inancıyla 2 küçük kızını öldürmüştü.

Geçtiğimiz mayıs ayında ise Hindu bir din adamı, koronavirüs salgınının sona ermesi için 52 yaşındaki Saroj Kumar Pradhan isimli kişinin başını balta ile kesmiş, tabirinde salgınını sona ermesi için bir kişinin kurban edilmesi gerektiğini belirtmişti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir