Ida Kasırgası hızını artırdı: Dördüncü kategoriye çıktı

ABD Ulusal Kasırga Merkezi, Ida Kasırgası’nın suratını artırdığını açıkladı. Yetkililer Mississippi Irmağı yakınlarında tespit edilen Ida ...


ABD Ulusal Kasırga Merkezi, Ida Kasırgası’nın suratını artırdığını açıkladı. Yetkililer Mississippi Irmağı yakınlarında tespit edilen Ida Kasırgası’nın suratını saatte 215 kilometreye çıktığını duyurdu.

Mississippi Nehri’nin 160 kilometre güneyinde tespit edilen kasırga ile ilgili açıklama yapan ABD Ulusal Kasırga Merkezi, “Hızını artırdı ve dördüncü kategoriye ulaştı” duyurusunu yaptı.

Saffir-Simpson ölçeğine nazaran kasırgalar beş farklı kategoriye nazaran bedellendiriliyor. En kuvvetli kasırga 5’inci kategoride yer alırken, en hafif kasırga ise 1’inci düzeyde yer alıyor.

Yapılan açıklamada bugün bölgede çok şiddetli yağış ve sel uyarısı yapılırken, Louisiana’nın kıyı bölgelerinin sular altında kalabileceği belirtildi. Halihazırda Covid-19 sebebiyle güç günler geçiren bölge hastanelerinde de alarm yapıldı.

Louisiana’nın güneyine geçen yıl Laura Kasırgası’nın vurduğunu hatırlatan yetkililer eyaletin en yüksek üçüncü Covid-19 hadiselerine mesken sahipliği yaptığını hatırlattı.

Louisiana Valisi John Bel Edwards, “Kasırganın suratını artırması bekleniyor. Bu kasırga, 1850’lerden beri eyaleti vuran en sert kasırga olabilir” dedi.

Kasırgaların yaygın olduğu Louisiana’yı 16 yıl evvel Katrina Kasırgası vurmuştu. Katrina Kasırgası’nda 1800’den fazla insan ömrünü yitirmişti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir