İletişim Başkanı Altun: Talep yok, gelse dahi asla kabul etmeyiz

İrtibat Lideri Fahrettin Altun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, dün gece herkesi şaşkına çeviren bir olay yaşadıklarını, Cumhurbaşkanı ...


İrtibat Lideri Fahrettin Altun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, dün gece herkesi şaşkına çeviren bir olay yaşadıklarını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘yalan terörü’ dediği dezenformasyonun ne kadar yıkıcı ve aldatıcı olabileceğini bir kez daha gördüklerini bildirdi.

İngiltere Savunma Bakanı Wallace’nin Mail On Sunday için Afganistan ile ilgili bir makale kaleme aldığını belirten Altun, “Makalede ‘We will establish a series of processing hubs across the region outside Afghanistan for those Afghans we have an obligation to bring to this country’ tabiri geçiyordu. Yani Wallace, makalesinde ‘İngiltereye getirmekle yükümlü olduğumuz Afganlar için Afganistan dışındaki bölgede bir dizi merkez kuracağız’ diye bir cümle kuruyordu. Makalenin hiçbir yerinde ‘Türkiye geçmiyor, ima dahi edilmiyordu” dedi.

‘TALEP GELSE DAHİ BUNU ASLA KABUL ETMEYİZ’

Altun, İngiliz bakanın makalesinin Türkiye aykırılığı ile maruf birtakım yabancı medya kuruluşları tarafından çarpıtıldığını belirterek, şunları kaydetti:

“Ve bu makale, ‘İngiltere, Pakistan ve Türkiye’de mülteci merkezleri kuracak’ biçiminde sunuldu. Dediğimiz üzere, Bakan hiçbir halde Türkiye dememişti oysa! Kasıtlı bir formda yapılan bu çarpıtmaya çok geçmeden Türkiye’deki muhalefet sahip çıktı. Makalenin tek bir sözünü dahi okumadan bu palavraya dört elle sarılıp hükümetimize saldırmaya başladılar. Olayın aslına hiç bakmadan canla başla bu iftirayı yaymak için uğraştılar. Dışişleri Bakanlığımız, süratle aşağıdaki açıklamayı yaptı ve söylenenlerin gerçeği yansıtmadığını ortaya koydu. Ancak ne yazık ki muhalefet palavra ve iftirada ısrar etmekten vazgeçmedi. Bir sefer de biz tabir edelim, bu türlü bir talep yok, talep gelse dahi bunu asla kabul etmeyiz. Palavra berbattır, palavra tehlikelidir. Palavradan medet umanlara diyoruz ki, palavrayla abad olunmaz, fakat rezil olunur. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Biz her kaidede gerçeği, doğruyu, hakkı ve hakikati söyleyeceğiz.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir