İngiltere Dışişleri Bakanı Raab’a Afganistan konusunda istifa baskısı

Afganistan'dan tahliyelerin yapılması gereken bir süreçte İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab'ın tatilde olduğu ortaya çıktı. İngiliz ...


Afganistan’dan tahliyelerin yapılması gereken bir süreçte İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab’ın tatilde olduğu ortaya çıktı.

İngiliz basınından Times gazetesi, Raab’ın, Yunanistan’ın Girit Adası’nda tatil yaptığı gerekçesiyle eleştirildiğini yazdı.

Mirror da “Dominic Raab, tatili sırasında çevirmenlerin Afganistan’ı ele geçiren Taliban’dan kaçmasına acilen yardım edemeyecek kadar başka aramalarla meşguldü.” dedi.

RAAB’A “İSTİFA ET” BASKISI

İstifa çağrılarıyla karşı karşıya kalan ve başkent Kabil’in Taliban’ın eline geçtiği sırada beş yıldızlı bir tatil köyünde olan Raab’ın, yükselen tepkilere rağmen görevi bırakmayacağını söylediği kaydedildi.

“ÇALIŞMALARA UZAKTAN KATILDIM”

Raab, Dışişleri Bakanlığı’nın çalışmalarını uzaktan yönettiği konusunda ısrarcı olurken, kriz toplantılarına katıldığını söyledi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir