İngiltere, tek kullanımlık plastik ürünleri yasaklayacak

Etraf Bakanı George Eustice, herkesin plastiğin etrafa verdiği ziyanı gördüğünü söyledi. ÇEVREYİ KORUMAK İÇİN TEDBİRLER ALINACAK Eustice ...


Etraf Bakanı George Eustice, herkesin plastiğin etrafa verdiği ziyanı gördüğünü söyledi.

ÇEVREYİ KORUMAK İÇİN TEDBİRLER ALINACAK

Eustice; parklara, yeşil alanlara saçılan ve kıyılara vuran plastik imajlarına son vermek için tedbir alınması gerektiğini vurguladı.

“Plastiğin gidişatını bilakis çevirmek için ilerleme kaydettik.” diyen Eustice, “Plastik pipet, karıştırıcı ve pamuklu çubuk tedarikini yasakladık. Süpermarketlerdeki taşıma poşeti fiyatı, satışları yüzde 95 oranında azalttı.” dedi.

GEREKSİZ PLASTİK KULLANIMI ORTADAN KALDIRILACAK

İngiliz bakan, “Bu planlar, doğal etrafımıza ziyan veren gereksiz plastik kullanımını ortadan kaldırmamıza yardımcı olacak.” sözünü kullandı.

İNGİLTERE’DE KİŞİ BAŞI KULLANILAN PLASTİK SAYISI

İngiltere hükümetinin bilgileri, ülkede ortalama kişi başı her yıl 18 plastik tabak ve 37 plastik çatal bıçak kullanıldığını gösteriyor. BBC’nin haberine nazaran, kelam konusu değişiklikle ilgili istişareler sonbaharda başlayacak.

İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’nın halihazırda tek kullanımlık plastik çatal bıçak kadrolarını yasaklama planları bulunuyor. Avrupa Birliği de temmuz ayında benzeri bir yasak getirdi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir