İngiltere: Türkiye ile serbest ticaret anlaşmasını genişletmek istiyoruz

İngiltere Ticaret Bakanı Graham Stuart, Türkiye'ye bir ziyaret gerçekleştirdi. Başta TOGG olmak üzere yüksek teknoloji ile iş yapan tesislerde ...


İngiltere Ticaret Bakanı Graham Stuart, Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştirdi. Başta TOGG olmak üzere yüksek teknoloji ile iş yapan tesislerde inceleme ve temaslarda bulundu.

Yapılan çalışmaları inceleyen İngiliz Bakan Stuart, iki ülke ortasında iş birliğine dair iletiler verdi.

”DÜNYA BAŞKANI OLABİLECEK TEKNOLOJİYİ KULLANAN BİR ŞİRKET”

TOGG üretim tesisini ziyaret eden Bakan Stuart, açıklamalarda bulundu:

‘’TOGG’u ziyaret ettim, oradaki grupla tanıştım, dünya başkanı olabilecek formda hibrit teknoloji kullanan bir roket şirketi ve uzay ajansı Delta-V’nin lideriyle tanıştım.

Mevcut üretim ve geleceğin teknolojisinin o kadar çok alanı var ki bence bu alanlarda Birleşik Krallığın yüksek teknoloji kapasitesiyle Türk girişimciliği ve hünerinin birleşimi çok daha fazlasını yapabileceğimiz manasına geliyor.’’


”YENİ MUAHEDELER İÇİN HAZIRIZ”

İngiliz bakan türkiye ile İngiltere ortasında imzalanan özgür ticaret muahedesini genişletmek istediklerinin bildirisini da verdi.

Son 10 yılda ticaret hacminin yüzde 70 büyüdüğünü ve iki ülke ortasındaki ticaret hacminin 20 milyon sterline ulaştığını söz etti. Yeni muahedeler için de hazır oldukları bildirisini verdi.

”İKİLİ TİCARET HACMİNİN GELECEK YILLARDA BÜYÜYECEĞİNDEN EMİNİM”

”İkili ticaret hacminin gelecek yıllarda büyüyeceğinden eminim. Ortak paydaya sahip olduğumuz pek çok alan, yakın güvenlik ve savunma paydaşlığımız ve bunların yanı sıra NATO müttefikliğimiz de var.”

Türk firmalarının İngiltere’de yeni yatırımlar yapmasını beklediğini ileten Bakan Stuart, Türkiye ile daha çok yapmak istedikleri iş birliklerinin olduğunu söyledi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir