iPhone 13, şebeke çekmese bile arama yapıp internete girebilecek

Apple'ın üzerinde çalıştığı yeni iPhone 13 modelleri, eylül ayında tanıtılacak ve ay sonuna gerçek satışa sunulacak. Telefonlarla ilgili her ...


Apple’ın üzerinde çalıştığı yeni iPhone 13 modelleri, eylül ayında tanıtılacak ve ay sonuna gerçek satışa sunulacak.

Telefonlarla ilgili her geçen gün yeni argümanlar ortaya atılırken, bu seferkli argüman epeyce ses getirecek cinsten.

Sağlam sızıntılarıyla bilinen ve sık sık haberlerimize bahis olan tecrübeli Apple analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 13 ailesinde şimdiye kadar görmediğimiz orijinal bir özelliğin kullanılacağını argüman etti.

ÇEKMEYEN BÖLGELERDE ARAMA VE İNTERNET İMKANI

Kuo, iPhone 13 modellerinin şebeke çekmediği vakit bile arama yapmaya, bildiri göndermeye ve hatta internete bağlanmaya imkan tanıyacağını söyledi.

UYDULARA BAĞLANACAK

Ming-Chi Kuo’nun yaptığı açıklamaya nazaran iPhone 13 ailesi, Qualcomm X60 modeminin özel bir versiyonunu kullanacak. Kelam konusu versiyon, şebeke olmayan yerlerde telefonların uydularla temas kurmasını sağlayacak.

Bu uydu bağlantı teknolojisi, telefonun çekmediği durumlarda kullanıcıların arama yapmasına, bildiri göndermesine ve internete bağlanmasına imkan tanıyacak.

Ming-Chi Kuo, Apple’ın kesintisiz irtibat özelliği için birtakım uydu irtibat teknolojileri üzerine çalışan Globalstar üzere şirketlerle iş birliği yaptığını söyledi.

Lakin orta Dünya yörüngesinde yer alan bu tip uyduların dünya geneline nasıl hizmet vereceği bilinmiyor.


Bir öteki tez ise, ABD’li şirketin bu özellik için Starlink uydularından yardım alacağı. Lakin şu anda test evresinde olan Starlink uyduları da şimdi birçok ülkede kullanılmıyor. Bu nedenle Apple’ın kesintisiz bağlantı özelliği, sırf belli bölgelerde geçerli olabilir.

Tüm bu söylentilerin birer argüman olduğunu ve Apple tarafından şimdi doğrulanmadığını belirtmek gerekiyor. Apple’ın eylül ayında düzenleyeceği aktiflikte daha fazla bilgi sahibi olmayı umuyoruz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir