İran sınırına takviye, Akar yerinde inceledi

Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, İran hududunda alınan tedbirleri yerinde inceledikten sonra açıklamalarda bulundu. “Mevcut olan hudut ...


Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, İran hududunda alınan tedbirleri yerinde inceledikten sonra açıklamalarda bulundu. “Mevcut olan hudut taburlarımız, komando taburlarımız, keşif bölüklerimizle birlikte hudut karakollarımıza, üs bölgelerimize ek destekler yapıldı” diyen Akar, şunları söyledi:

– Her gün 150’den fazla bölgede pusu ve keşif faaliyeti gerçekleştiriliyor. Termal gece görüş aygıtları dahil bin civarında keşif gözetleme vasıtamızla faaliyet gösteriyoruz. Hudutta her zamankinden çok daha ağır bir halde önlem alındığını, hududun denetiminin daha da faal olduğunu herkesin bilmesi lazım.

– Barış Pınarı harekat bölgesine sızma girişinde bulunan 14 terörist, Gara bölgesinde Hava Kuvvetlerimizin harekatı sonucunda 6 terörist, Hakurk bölgesinde ise 2 terörist etkisiz hale getirildi. Böylelikle 24 saat içinde 22 terörist etkisiz hale getirildi.

– Sinop Türkeli’nde devam eden kurtarma çalışmalarına takviye sağlamak, mahsur vatandaşlarımızın ve araçlarının tahliyesi için görevlendirdiğimiz iki gemimiz de yola çıktı. (DHA)

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir