Ispartalı Hakan’ın bedeninden tam 35 kiloluk kitle çıktı

Isparta’da 1981 yılında doğan Hakan Altın’a kısa müddet sonra lenfödem hastalığı teşhisi konuldu. Kısa müddette büyümeye başlayan ...


Isparta’da 1981 yılında doğan Hakan Altın’a kısa müddet sonra lenfödem hastalığı teşhisi konuldu.

Kısa müddette büyümeye başlayan kasıklarındaki ödem, Hakan Altın liseyi bitirip üniversiteli olduğunda dizlerine kadar sarktı.

Bu haliyle bir formda kendi kendine hayatını sürdürmeye çalışan ve vakit zaman inşaatlarda çalışan Hakan Altın, hayalindeki mesleği icra edebilmek için üniversite imtihanlarına girip mimarlığı kazandı.

GİTMEDİĞİ HASTANE KALMADI

Lakin kasıklarında başlayan ur nedeniyle pantolon bile giyemez hale gelen Altın, okulunu bırakmak zorunda kalıp kendisini hayattan soyutladı.

Tek başına yaşamsal muhtaçlıklarını bile karşılayamayan Hakan Altın için tüm ailesi seferber olsa da Türkiye’de 35 yıl evvel gezmedik hastane ve tabip bırakmayan ailenin kaygısına kimse derman olmadı.

AMELİYAT, 6 SAAT SÜRDÜ

Herkesin ameliyat etmekten çekindiği Hakan Akın ve ailesi, ümitlerini kestiği sırada Muğla’nın Marmaris ilçesinde çalışan Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Doçent Dr. Tahsin Oğuz Acartürk ile tanıştı.

Hakan Akın, Marmaris’te yapılan 6 saatlik operasyon ile kasık bölgesinden sarkmış vaziyetteki 35 kiloluk tümörden kurtulup kısa müddette olağan hayatına döndü.

Isparta’dan Marmaris’e gelen Hakan Altın ve ailesi doktora teşekkür ziyaretinde bulundu.

‘BACAĞINA YASTIK MI KOYDUN’

Hayatta en bedelli şeyin sıhhat olduğunu ve çocukluğundan bu yana yalnızca nefes alarak yaşadığını belirten Altın, “İnsanların şaşkın bakışlarından, ‘bacağına yastık mı koydun’ sorularından ve işimi tam randımanlı yapamadığımdan, en çokta ağrıdan hayat çekilmez hale gelmişti. 6 saatlik operasyon ile yeni bir hayata başladım.” dedi.

Altın, 40 yaşından sonra adeta yine doğduğunu söyledi.

“35 KİLOLUK BİR KİTLEYİ BEDENİNDEN AYIRDIK”

Ameliyatı gerçekleştiren Doçent Dr. Tahsin Oğuz Acartürk ise “Hakan beni bulunca evvel fotoğraflarını yolladı, kasıklardan aşağı gerçek sarkan, olağan hayatın akışına alışılmamış bir lenfödem kitlesi vardı. İlaç ile tedavisinin mümkün olmadığını ve tek devanın ameliyat olduğunu anlattım kendilerine. Marmaris’e yanıma geldiler. Yaklaşık 6 saatlik bir ameliyat sonrası 35 kiloluk bir kitleyi bedeninden ayırdık. Bu kadar büyük bir kitleyi çıkarmayı birçok doktor yürek edememiş. Ameliyat sonrası hiçbir karşıt durum olmadı. Hatta ameliyattan çıktığı günün gecesi yürüdü ve 2 gün sonra taburcu oldu.” dedi.

Hakan Altın’ın annesi Mevlidiye Altın ise “Çocuğum bizimle yaşıyor, çok çekti. Allah hekimimizden razı olsun, bizi çok keyifli etti.” diye konuştu.

“MİMAR OLACAKTI OKULU BIRAKTI”

Baba Mehmet Altın da “Hakan, 40 günlükten bu yana biz hekimlere gidiyoruz. Göbeğinin altında bir şişlik vardı, ‘fıtıktır düzelir’ dediler. Gitmediğimiz hastane ve doktor kalmadı. Kimse ameliyat etmeye yürek edemedi. Artık umudumu kesmiştim. Ben buraya umutsuz formda gelmiştim ancak tabibimiz başardı maşallah. Hakan mimarlık okuyacaktı, bir sene gitti okula sonra baktı herkes dalga geçiyor okulu bıraktı çocuğum. Kendi vaziyetinden utanıyordu.” halinde konuştu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir