İsrail, Gazze Şeridi’ne hava saldırısı düzenledi

İsrail ordusunun, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne hücumları sürüyor. Gazze-İsrail hududunda toplanan yüzlerce Filistinlinin düzenlediği ...


İsrail ordusunun, abluka altındaki Gazze Şeridi’ne hücumları sürüyor.

Gazze-İsrail hududunda toplanan yüzlerce Filistinlinin düzenlediği şovların akabinde bölgede tansiyon yükseldi.

GANTZ: KARŞILIK VERECEĞİZ

İsrail ordusu, Gazze hududuna destek birlikler gönderdiğini açıklarken, Filistinli direniş kümelerinin da alarm durumuna geçtiği öğrenildi.

İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz’ın dün huduttaki şovlar esnasında bir İsrail askerinin vurulmasına karşılık vereceklerini açıklamasından birkaç saat sonra İsrail ordusu Gazze Şeridi’ne hava saldırısı düzenledi.

HÜCUMDAN SONRA PATLAMA YAŞANDI

Taarruzun akabinde Gazze’deki birkaç farklı noktada patlama meydana geldi. Filistin medyasına nazaran ise vurulan yerlerin ortasında Gazze’nin orta bölgelerindeki Nuseyrat bölgesi ile kıyı bölgesindeki Şati Mülteci Kampı’nın olduğu belirtildi.

Öte yandan İsrail ordusundan yapılan açıklamada, dün Gazze sonundaki şovlarda İsrail tarafına açılan ateşte hudut polisine bağlı bir askerinin yaralanmasına karşılık olarak Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’na ilişkin 4 gayenin savaş uçaklarıyla vurulduğu belirtildi.

ŞOVLARDA 41 FİLİSTİNLİ YARALANDI

Dün akşam saatlerinde Mescid-i Aksa’nın 1969’da fanatik bir Yahudi tarafından yakılmasının 52’nci yılı hasebiyle abluka altındaki Gazze Şeridi hududunda düzenlenen şovlarda 41 Filistinli ile bir İsrail askeri yaralanmıştı.

İsrail ordusu, 19 Ağustos’ta Gazze sonundaki güçlerini artırma kararı almıştı. Avustralya asıllı fanatik Yahudi Dennis Michael Rohan, 21 Ağustos 1969’da Mescid-i Aksa’ya girerek Kıble Mescidi’nin mihrabı ve 1000 yıllık Selahaddin minberini yakmıştı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir