İsrail’de artan vakalar nedeniyle kısıtlamalar getirildi

İsrail'de koronavirüs hadiselerinin artması nedeniyle tedbirler tekrar devreye alındı. Bugünden itibaren kapalı yahut açık alanlarda yapılan ...


İsrail’de koronavirüs hadiselerinin artması nedeniyle tedbirler tekrar devreye alındı.

Bugünden itibaren kapalı yahut açık alanlarda yapılan etkinliklere giriş için “yeşil geçiş sistemi” mecburiliği uygulanıyor.

AŞI SERTİFİKASI, NEGATİF TEST SONUCU…

Etkinliklere katılmak isteyenlerin, aşı sertifikasını, koronavirüsü atlattığını gösteren belgeyi ya da en fazla 72 saat evvel yapılmış test sonucunun negatif olduğunu gösteren iletisi ibraz etmesi gerekiyor.

Ayrıyeten kapalı ve açık alanlarda 100’den fazla kişinin katıldığı aktifliklerin tümünde iştirakçilerin maske takması mecburî hale getirildi.

YÜZDE 50 KAPASİTEYLE ÇALIŞMA KARARI

Bu tedbirlere ek olarak bakanlıklar, yüzde 50 işçi kapasitesiyle çalışacak. Öte yandan yaklaşık 9,3 milyon nüfusa sahip İsrail’de koronavirüs hadiselerinin toplam sayısı 900 bine yaklaştı.

KORONAVİRÜS BİLANÇOSU AÇIKLANDI

Sıhhat Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, son 24 saatte 2 bin 886 kişinin testinin müspet çıkmasıyla toplam hadise sayısının 898 bin 433’e ulaştığı belirtildi.

Açıklamada, virüs nedeniyle ölenlerin sayısının 6 bin 535’e yükseldiği, hastalardan 348’nin durumunun ağır olduğu tabir edildi.

MASKE MECBURİLİĞİ GERİ GELDİ

Aşılama sayesinde geçen aylarda salgını denetim altına almaya başaran İsrail’de 19 Nisan’da açık, 15 Haziran’da kapalı alanlarda maske takma mecburiliği kaldırılmıştı.

Olaylardaki artış nedeniyle 25 Haziran’da yine kapalı alanlarda maske takma mecburiliği uygulanmaya başlanmıştı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir