İstanbul’da ormanlara girmek yasak mı? Valilik duyurdu: Piknik, yürüyüş, mangal…

Günlerdir başta Antalya olmak üzere Muğla, Adana, Mersin, Kayseri ve çeşitli vilayetlerde çıkan yangınlar, arkasında acı bir tablo bırakmaya ...


Günlerdir başta Antalya olmak üzere Muğla, Adana, Mersin, Kayseri ve çeşitli vilayetlerde çıkan yangınlar, arkasında acı bir tablo bırakmaya devam ediyor.

Rüzgarın ve sıcak havanın da tesiriyle yükselen alevler, maddi ve manevi kayıplara yol açarken, pek çok kentte orman girişlerine dair kararlar alındı.

Vatandaşlar, ormanlara girmek yasak mı? Piknik yapmak yasaklandı mı? Ormanda yürüyüş yapmak yasak mı? sorularını araştırıyor.

Hafta sonunu yeşillik alanda geçirmek isteyen İstanbullular, orman girişlerine dair son bilgileri sorguluyor.

Pekala İstanbul’da ormanlara giriş yasak mı? İşte son detaylar…

İSTANBUL’DA ORMANA GİTMEK YASAKLANDI MI?

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yaptığı açıklamada, “30 Temmuz-31 Ağustos tarihleri ortasında ormanlara girmek, orman etrafında ve içinde mola vermek, orman alanlarında piknik yapmak yasaklanmıştır” dedi.

İSTANBUL’DA ORMANDA PİKNİK, YÜRÜYÜŞ, MANGAL YASAK MI?

Tabiat Müdafaa ve Ulusal Parklar Genel Müdürlüğü 1. Bölge Müdürü Fahrettin Ulu, İstanbul için alınan kararları açıkladı.

Ulu, “Orman içerisindeki alanlarda, yollarda piknik yapmak tıpkı vakitte park yapmak, mola vermek, ateş yakmak, semaver yakmak katiyetle yasaklanmıştır. Fakat yalnızca yetkili yönetimlerin uhdesinde bulunan mesire alanlarında, tabiat parkı üzere alanlarda piknik yapmak, spor yapmak, hoşça vakit geçirmek özgür lakin bunun dışında mangal, ateş yakmak katiyetle yasaklanmıştır. Bizim bulunduğumuz alanda spor yapmak, piknik yapmak dışındaki bütün aktiviteler yasaklanmıştır” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir