İsviçre’deki vaka artışı, dördüncü dalga için alarm veriyor 

Patrick Mathys, yeni enfeksiyonların sayısının son zamanlarda günde 2.500 ila 3.000 arasında gezindiğini ve bu yılın başlarındaki üçüncü dalga ...


Patrick Mathys, yeni enfeksiyonların sayısının son zamanlarda günde 2.500 ila 3.000 arasında gezindiğini ve bu yılın başlarındaki üçüncü dalga seviyesine yakın olduğunu söyledi. Mathys, Bern’de düzenlediği basın toplantısında, “Mevcut durumu dördüncü dalga olarak tanımlamalıyız” dedi.

Salgının başlamasından bu yana yeni enfeksiyon sayısı salı günü 2.993 artarak toplam sayı 761.978’e ulaştı. Hükümet ayrıca altı ölüm daha bildirerek ölü sayısını 10,461 olarak bildirdi.

Mathys, hastaneler ve düşük aşı seviyeleri konusunda endişeli olduğunu söyledi. Nüfusun yaklaşık yüzde 56’sı en az bir doz aşı aldı ve yüzde 50’si iki doz aldı. Mathys, Covid-19 nedeniyle hastaneye kaldırılanların büyük çoğunluğunun aşılanmamış kişilerden oluştuğunu söyledi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir