İyi ki varsın Eren! Eren Bülbül kimdir? Ölüm nedeni ve tarihi..

Trabzon'un Maçka ilçesinde yaşayan Eren Bülbül, PKK'lıların erzak çaldığını ihbar etti. Bölgeye gelen güvenlik güçleri ve PKK'lılar ortasında ...


Trabzon’un Maçka ilçesinde yaşayan Eren Bülbül, PKK’lıların erzak çaldığını ihbar etti.

Bölgeye gelen güvenlik güçleri ve PKK’lılar ortasında çatışma çıkarken, Eren Bülbül çatışma sırasında vurularak ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan Eren, kurtarılamayarak şehit oldu.

Eren Bülbül’ün cenazesi, 12 Ağustos tarihinde Maçka Merkez Mescidi’nde düzenlenen merasimin akabinde, babasının mezarının bulunduğu Köprüyanı Mahallesi’nde toprağa verildi.

Eren’i korumak için üzerine kapaklanan 41 yaşındaki başçavuş Ferhat Gedik de şehit oldu.

Eren Bülbül ve Ferhat Gedik, şehadatelerinin 4. yılında anılıyor. Pekala, Eren Bülbül kimdir? İşte Eren’in biyografisi…

EREN BÜLBÜL KİMDİR?

1 Ocak 2002’de Hasan ve Ayşe Bülbül çiftinin çocuğu olarak dünyaya gelen Eren Bülbül, Maçka’nın Köprüyanı Mahallesi’nde büyüdü. Köprüyanı İlkokulu ve Çatak İlköğretim Okulu’ndaki eğitiminin akabinde, Maçka Anadolu İmam Hatip Lisesine devam eden Eren’in babası Hasan Bülbül, 2016 yılında hayatını kaybetti.

Eren, köyünde ve yaylada yevmiye yoluyla bahçe işlerinde çalışarak ailesinin geçimine katkı sağladı. Etrafında Trabzonspor tutkusuyla tanınan Bülbül, annesi ve 12 kardeşi ile ekonomik zorluklarla gayret etti.

Şehit olmadan evvel toplumsal medyadaki hesabında, “Biri de çıkıp demiyor ki Eren düzgün ki varsın” paylaşımı yaptığı ortaya çıkınca gören herkes gözyaşına boğulmuştu.

EREN VE FERHAT GEDİK’İN KANI YERDE KALMADI..

Giresun’un Güce ilçesi kırsalında 31 Mayıs 2018’de gerçekleştirilen operasyonda, gri kategorideki “Soreş” kod isimli Barış Coşkun ve “Berhudan” kod isimli Bedrettin Çeliker etkisiz hale getirilmişti. Bu teröristlerin Eren Bülbül ve astsubay Ferhat Gedik’in şehit edildiği saldırıyı gerçekleştiren kümede yer aldıkları belirlenmişti.

Hain akının faili “Zeynel” kod isimli terörist Mehmet Yakışır ise güvenlik güçlerince 15 Temmuz 2018’de Gümüşhane’nin Kürtün ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda meyyit ele geçirilmişti.

İçişleri Bakanlığının “Terörden Arananlar Listesi”nde kırmızı kategoride yer alan Yakışır’ın PKK’nın kelamda Karadeniz bölge sorumlusu olduğu bildirilmişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Eren Bülbül, artık rahat rahat ismini anabiliriz. O kalleşler cehennemde, sen cennettesin. Kahraman jandarmamızı kutluyorum. PKK’nın kelamda Karadeniz bölge sorumlusu ‘Zeynel’ kod isimli (kırmızı liste) Mehmet Yakışır ve ‘Rodi’ kod isimli Levent Dayan öldürüldü.” sözlerini kullanmıştı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir