İYİ Parti’den IMF açıklaması: Hükümet bizi 2001 krizinden daha kötü bir duruma sürüklüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın IMF’den borç olarak gelen 6,3 milyar doları IMF’nin ismini anmadan “Süreci tamamlanan süreçlerle önümüzdeki ...


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın IMF’den borç olarak gelen 6,3 milyar doları IMF’nin ismini anmadan “Süreci tamamlanan süreçlerle önümüzdeki günlerde TCMB rezervi 115 milyar doların üzerine çıkacak” cümlesiyle duyurmasının akabinde, Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan açıklama yapıldı.

Bakanlık, “Türkiye’ye, IMF’deki kota hissesine karşılık gelmek üzere 6,3 milyar ABD doları tahsis edilmiştir. IMF ile bu hususta bir mutabakat imzalanmamış ya da program alakasına girilmemiştir. Bu imkân, tüm üye ülkelerin kullanımına açılmış bir kaynaktır” açıklamasında bulundu.

“IMF’YE BORÇ VERDİKLERİNİ SAV EDERKEN HAZİNE BÜSBÜTÜN BOŞALMIŞ”

Gelişmeyi kıymetlendiren GÜZEL Parti Mali İşler Lideri Ümit Dikbayır, “Milli varlıklarımızı satıp, sağa sola dağıtan hükümet bizi 2001 krizinden daha da makûs bir duruma sürüklüyor. IMF’e borç verdiklerini tez ederken hazine büsbütün boşalmış, borç arayacak duruma getirdiler” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir