İzmir’de alzaymır hastası, 102’nci yaş gününde üçüncü doz aşısını oldu

Makedonya'da dünyaya gelen 6 çocuk 30 torun sahibi Kemal Uygun, 27 yıl evvel eşini kaybedince, İzmir’in Çiğli ilçesinde kızı Ayşe ve damadı Ali ...


Makedonya’da dünyaya gelen 6 çocuk 30 torun sahibi Kemal Uygun, 27 yıl evvel eşini kaybedince, İzmir’in Çiğli ilçesinde kızı Ayşe ve damadı Ali Kiriş’in yanında yaşamaya başladı.

Alzaymır hastası Uygun için koronavirüs salgını sürecinin başlamasıyla birlikte tüm tedbirler alındı, iki doz da aşı yaptırıldı.

Uygun’un üçüncü doz aşısının yapılması için yakınları Sıhhat Bakanlığının aşı randevu sistemine başvurdu.

ÜÇÜNCÜ DOZU YAPILDI, PASTASI KESİLDİ

Sıhhat takımları, Uygun ile bakımını üstlenen kızı ve damadına moral olması için sürpriz bir doğum günü kutlaması yapmaya karar verdi.

Konutta Uygun’a üçüncü doz aşı yapan takımlar, getirdikleri pastayı da daima bir arada kesti.

102 yaşındaki Uygun, gözyaşlarına hakim olamadı.

“AŞI OLARAK İNSANLIĞA VE TOPLUMA ÖRNEK OLDU”

Konutta Sıhhat Hizmetlerinde misyonlu hekim Mesut Günay, Uygun’u 5 yıldır kızının konutunda takip ettiklerini söyledi.

Uygun’un koronavirüs salgını sürecinde tüm kurallara uyduğunu, aşılarını olduğunu belirten Günay, “Koronavirüs salgını insanları ve sistemi yoran bir savaş. Bize devam etme gücünü, Kemal amca üzere bize inanarak güvenen ve aşı olan beşerler veriyor. Kemal amca, 102 yaşında olmasına karşın aşı olarak, insanlığa ve topluma örnek oldu. Biz de Kemal amca ve ailesine moral olması için bu türlü bir doğum günü düzenlemeye karar verdik.” dedi.

Günay, sıhhat ordusunun sürecin başından bu yana virüsle savaştığını, artan olayların en çok kendilerini üzdüğünü aktardı.

Gençlerin aşılanmasının değerine dikkati çeken Günay, “İnsanların birçok bizim kadar yaşananları yakından görmediği için salgının ciddiyetini anlayamıyor. Gençler topluma örnek olması gerekirken aşılama konusunda geride kalmış durumdalar. Onlar Kemal amca üzere büyüklerini örnek almalılar.” diye konuştu.

“GENÇLERİMİZ AŞILARINI YAPTIRSALAR VE VİRÜSTEN BİR AN EVVEL KURTULSAK”

Ali Kiriş de sıhhat grubunun her vakit yanlarında olduğunu, koronüavirüs sürecinde sık sık kayınpederini meskenlerinde ziyaret ettiklerini anlattı.

Doğum günü kutlamasının kendilerini çok memnun ettiğini vurgulayan Kiriş, şunları kaydetti:

“Babamızın konuttan çıkma imkanı yok ancak ona karşın aşılarını eksiksiz yaptırdı. Keşke Türkiye’de herkes bilhassa de gençlerimiz aşılarını yaptırsalar ve virüsten bir an evvel kurtulsak. Ben üçüncü aşımı olmama karşın sokağa çıkamıyorum, keşke gençlerimiz de babamızı örnek alsalar da aşılarını yaptırmış olsalar.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir