İzmir’de yangın riski nedeniyle teleferik 1 hafta daha kullanılmayacak

İzmir Valiliğinin getirdiği orman alanlarına giriş yasağının akabinde İzmir Büyükşehir Belediyesi de 10 Ağustos Salı gününe kadar Balçova ...


İzmir Valiliğinin getirdiği orman alanlarına giriş yasağının akabinde İzmir Büyükşehir Belediyesi de 10 Ağustos Salı gününe kadar Balçova Teleferik Tesisleri’ni ziyaretçi girişine kapatmıştı. Orman yangın riskinin devam etmesi nedeniyle tesislerin bir hafta daha kapalı kalmasına karar verildi. Teleferik, 17 Ağustos Salı günü ziyarete açılacak.

Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığının, 1 Ekim’e kadar geçerli olacak ormanlık alanlara giriş yasağı uygulamasına takviye olmak maksadıyla başlattığı istekli çalışma da devam ediyor.

Takımlar, kent merkezini çevreleyen ormanlık alanları, elektrikli arabalar ve drone takviyesiyle havadan daima nezaret altında tutuyor. Bilhassa hafta sonları ormanlara çıkan yollarda denetim noktaları oluşturularak yangına neden olabilecek ihmallerin önüne geçilmesi hedefleniyor. Uygulama yaz sonuna kadar devam edecek. (İHA)


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir