Japonya’da çete lideri idam cezası aldı

Japonya’nın Fukuoka eyaletinde bulunan bir mahkeme, Kudokai çetesinin başkanı 74 yaşındaki Satoru Nomura’yı çete üyelerinin 1 kişiyi öldürmesi, 3 ...


Japonya’nın Fukuoka eyaletinde bulunan bir mahkeme, Kudokai çetesinin başkanı 74 yaşındaki Satoru Nomura’yı çete üyelerinin 1 kişiyi öldürmesi, 3 kişiyi ise yaralamasından ötürü idam cezasına çarptırdı.

Japon basınında yer alan haberlerde, Kudokai çetesi üyelerinin kelam konusu akınları 1998 ve 2014 yılları ortasında gerçekleştirdiği, taarruzlarda eski balıkçılık kooperatifi liderinin vurularak öldürüldüğü ve ortalarında bir hemşire ve eski bir polis memurunun da bulunduğu üç kişinin ise vurularak ya da bıçaklanarak yaralandığı belirtildi.

İSPAT OLMAMASINA KARŞIN İDAMA MAHKUM EDİLDİ

Haberlerde ayrıyeten, akınların buyruğunu verdiğine dair direkt bir delil olmamasına karşın Nomura’nın idam cezasına çarptırıldığı söz edildi.

Mahkeme ise, Kudokai hata örgütünde sıkı denetimlerin uygulandığını ve atakların önderin müsaadesi olmadan gerçekleştirilmesinin düşünülemez olduğuna dikkat çekti.

Nomura’nın avukatlarının da mahkemenin kararına itiraz edeceği belirtildi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir