Joe Biden, Afganistan’da ölen ABD askerlerinin cenazelerini karşıladı

Afganistan'ın başşehri Kabil'de bulunan Hamid Karzai Memleketler arası Havalimanı yakınlarında 26 Ağustos Perşembe günü terör örgütü DEAŞ'ın ...


Afganistan’ın başşehri Kabil’de bulunan Hamid Karzai Memleketler arası Havalimanı yakınlarında 26 Ağustos Perşembe günü terör örgütü DEAŞ’ın Horasan kolu tarafından gerçekleştirilen bombalı taarruzlar sonucu 13’ü ABD askeri olmak üzere 170 kişi hayatını kaybetmişti.

JODEN BİDEN, ASKERLERİN CENAZELERİNİ KARŞILADI

ABD Lideri Joe Biden, akınlarda hayatını kaybeden 13 ABD askerinin cenazelerini karşılamak üzere Delaware eyaletinde yer alan Dover Hava Üssü’ne geldi.

Biden, beraberinde First Lady Jill Biden, Savunma Bakanı Lloyd Austin, Genelkurmay Lideri Orgeneral Mark Milley ve Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile ABD askerlerinin cenazelerini karşıladı.

HÜRMET DURUŞUNDA BULUNDU

Askerlerin ABD bayrağına sarılı tabutlarının uçaktan çıkarılması sırasında Biden, eşi Jill Biden ve ABD’li üst seviye yetkililer hürmet duruşunda bulundu. Merasime hayatını kaybeden ABD askerlerinin aileleri de katılırken, Biden, üsteki karşılama sonrası askerlerin aileleriyle görüşmeler gerçekleştirdi.

ABD, AFGANİSTAN’DAKİ BÜYÜKELÇİLİĞİNİ KAPATIYOR

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan yaptığı açıklamada, Taliban’ın ABD vatandaşlarına ve birtakım Afganlara 31 Ağustos’tan sonra inançlı geçiş müsaadesi vereceğini belirtti. ABD’nin, bölgede askeri varlığı olmadan da Afganistan’daki terör tehdidine mahzur olabileceğini kaydeden Sullivan, DEAŞ’a yönelik daha fazla operasyon yapılabileceğini tabir etti. ABD’nin Afganistan’daki büyükelçiliğini kapatacağını belirten Sullivan, 1 Eylül’den itibaren ülkede elçilik varlıkları bulunmayacağını açıkladı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir