Joe Biden’dan, cinsel tacizle suçlanan New York Valisi Cuomo’ya istifa çağrısı

ABD Lideri Joe Biden, düzenlediği basın toplantısında, açıklamalarda bulundu. Biden, New York Başsavcılığının New York Valisi Andrew Cuomo ...


ABD Lideri Joe Biden, düzenlediği basın toplantısında, açıklamalarda bulundu.

Biden, New York Başsavcılığının New York Valisi Andrew Cuomo hakkındaki taciz argümanlarına da değindi.

İSTİFA ETMELİ

ABD Lideri, Cuomo’ya istifa daveti yaparak, “İstifa etmesi gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

ABD Senatosu Çoğunluk Başkanı Demokrat Chuck Schumer ve Temsilciler Meclisi Lideri Nancy Pelosi’den de benzeri davetler geldi.

Schumer ve Pelosi, Cuomo’dan istifa etmesini istedi.

New York Başsavcısı Letitia James, 4 ay süren soruşturmanın akabinde bu sabah açıkladığı 165 sayfalık raporda, Cuomo’nun birden fazla bayana cinsel tacizde bulunduğunu açıklamıştı.

Vali Cuomo ise cinsel taciz suçlamalarını reddederek, raporun gerçekleri yansıtmadığını söylemişti.

Cuomo, hakkındaki savlarla ilgili avukatı tarafından hazırlanan ayrıntılı bilgi ve evraklara şahsî internet sayfasından ulaşabildiğini belirtmiş, “Kimseye uygunsuz bir halde dokunmadığımı yahut uygunsuz cinsel teşebbüslerde bulunmadığımı direkt benden duymanızı isterim.” demişti.

CUOMO HAKKINDAKİ TEZLER

Vali Cuomo’un eski danışmanı Lindsey Boylan, 24 Şubat’ta “Medium” isimli internet sitesinde yayımladığı makalede, Cuomo’nun 2018’de ofisinde kendisine uygunsuz davranışta bulunduğunu sav etmişti.

New York Times’a 27 Şubat’ta açıklama yapan Cuomo’nun eski danışmanlarından 25 yaşındaki Charlotte Bennett da 63 yaşındaki Vali’nin kendisine cinsel içerikli kimi sorular sorduğunu öne sürmüştü.

Fotoğrafçı Anna Ruch (33), New York Times’a 2 Mart’ta yaptığı açıklamada, Eylül 2019’daki bir düğünde Cuomo’nun kendisine “şaşırtacak ve utandıracak biçimde yaklaşımda bulunduğunu” argüman etmişti.

Cuomo da 28 Şubat’ta yaptığı yazılı açıklamada, birtakım davranışlarının “istenmeyen flört” olarak yanlış yorumlandığını, etrafındakilere daha hassas ve aralı yaklaşması gerektiğini anladığını belirterek özür dilemiş fakat istifa etmeyi düşünmediğini kaydetmişti.

Ana Liss ve Karen Hinton isimli iki eski çalışan da 7 Mart’ta Wall Street Journal’a, Cuomo’nun kendilerine uygunsuz davranışlarda bulunduğunu anlatmıştı.

“Times Union” gazetesinde 10 Mart’taki haberde de kimliği açıklanmayan bir bayan, 2020 sonlarında Cuomo’nun kendisini valilik konutuna çağırıp uygunsuz biçimde dokunduğunu öne sürmüştü.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir