Kabil Havalimanı’nda çatışma çıktı

Kabil Havalimanı'nın kuzey kapısında kimliği bilinmeyen silahlı şahıslar, Batılı güvenlik güçleri ve Afgan muhafızları ortasında çatışma çıktı ...


Kabil Havalimanı’nın kuzey kapısında kimliği bilinmeyen silahlı şahıslar, Batılı güvenlik güçleri ve Afgan muhafızları ortasında çatışma çıktı.

1 MEYYİT, 3 YARALI

Almanya Silahlı Kuvvetleri’nden yapılan açıklamada, ABD ve Alman güçlerinin de dahil olduğu çatışmada bir Afgan muhafız öldü, 3 kişi yaralandı.

Ölen Afgan’ın havalimanını korumak için görevlendirilen Taliban mensuplarından biri olup olmadığı hakkında bilgi paylaşılmadı.

HAVALİMANINDA KAOS MANZARALARI

Taliban’ın başşehir Kabil’i ele geçirmesinin akabinde Hamid Karzai Memleketler arası Havalimanı’ndaki tahliyeler sürat kazanırken, bölgede vakit zaman kaos imajları yaşanıyor.

BIDEN: TEHLİKELİ OLMAYA DEVAM EDİYOR

Geçen hafta yaptığı açıklamada ABD birliklerinin 31 Ağustos’tan sonra da havalimanında kalmaya devam edebileceğinin sinyalini veren Lider Joe Biden, Afganistan’daki güvenlik durumunun süratli halde değiştiğini ve tehlikeli olmaya devam ettiğini söylemişti.

Biden, “Net söylemek gerekirse, binlerce insanın Kabil’den tahliyesi zorlaşıyor ve acı verici bir hal halıyor.” sözünü kullanmıştı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir