Kabil Havalimanı’ndaki umutlu bekleyiş sürüyor

Afganistan'da Taliban'ın denetimi ele geçirmesinin akabinde binlerce kişi, birçok ülke tarafından tahliye operasyonlarının sürdürüldüğü başşehir ...


Afganistan’da Taliban’ın denetimi ele geçirmesinin akabinde binlerce kişi, birçok ülke tarafından tahliye operasyonlarının sürdürüldüğü başşehir Kabil’deki Hamid Karzai Memleketler arası Havalimanı’na akın etmeye devam ediyor.

Ülkeden kaçma umuduyla havalimanının etrafında toplanan Afganların umut dolu bekleyişi bugün de sürerken, vakit zaman izdiham yaşanan havalimanı etrafında silah sesleri duyulduğu söz edildi.

“HAVAALANI ETRAFINDA POTANSİYEL GÜVENLİK TEHDİDİ VAR”

ABD’nin Kabil Büyükelçiliği tarafından internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, Kabil Havalimanı etrafında “potansiyel güvenlik tehdidi” bulunduğu tabir edildi.

ABD vatandaşlarının havalimanı ve etrafından uzak durmasının istendiği açıklamada, “Kabil Havalimanı etrafındaki potansiyel güvenlik tehditleri nedeniyle ABD vatandaşlarına ABD’li yetkililerden kişisel talimat almadığı sürece şu anda havaalanına seyahat etmekten ve havaalanı kapılarından kaçınmalarını tavsiye ediyoruz” denildi.

“KAPSAYICI BİR HÜKÜMETİN KURULMASI İÇİN ÖNDERLER VE SİYASİLERLE GÖRÜŞECEK”

Geçtiğimiz salı günü Katar’ın başşehri Doha’dan Afganistan’ın Kandahar kentine gelen Taliban Siyasi Ofis Şefi Molla Abdulgani Birader’in hükümet kurma görüşmelerine katılmak üzere sabah saatlerine başşehir Kabil’e geldiği belirtilmişti. İsmini vermeyen bir Taliban yetkilisi, “Birader, kapsayıcı bir hükümetin kurulması için başkanlar ve siyasilerle görüşecek” demişti.

Öte yandan Birader, 1994 yılında Afganistan’da Taliban’ı kuran 4 isimden biri olarak biliniyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir