Kabil’den İstanbul’a transfer 1500 dolar

Taliban denetimindeki Afganistan'da yaşamak istemeyenler, ülkelerini terk etmenin yollarını arıyor. Afganistan'da insan kaçakçılarıyla irtibat ...


Taliban denetimindeki Afganistan’da yaşamak istemeyenler, ülkelerini terk etmenin yollarını arıyor.

Afganistan’da insan kaçakçılarıyla irtibat kuran göçmenlerin rotası ortaya çıktı. Göçmenler, evvel Pakistan’ın Belucistan bölgesine gönderiliyor.

AFGAN GÖÇMENLERİN YASA DIŞI SEYAHATİ

Buradan İran’a geçirilen göçmenler, otobüslerle Türkiye hududuna hakikat yola çıkarılıyor. Türkiye hududuna ulaşan göçmenlerin, kümelere ayrılarak Van’ın Özalp ve Ağrı’nın Doğubayazıt ilçelerine ulaşmaları sağlanıyor.

MESKENLERDE SAKLANIYORLAR

Sistemsiz göçmenlerin, yakalanmamaları için bir mühlet saklanma meskenlerinde tutularak, dış dünyayla irtibatlarının kesildiğine dikkat çekildi.

KAÇAKÇILARA 1500 DOLAR ÖDEME

İnsan kaçakçılığı şebekeleriyle anlaşan göçmenler, uzun seyahatleri için 1500 dolar ödüyor. Daha evvel 1000 dolar olduğu belirtilen kaçakçılık fiyatının, güvenlik tedbirlerinin üst düzeye çıkarılması nedeniyle 500 dolar artırıldığı kaydedildi.

Türkiye’ye giriş yaptıktan sonra batıya hakikat ilerlemeye çalışan göçmenlerle ilgili manzaralara, hudutlarda alınan tedbirler ve Van kent merkezinde düzenlenen operasyonlarla son verildi.

BİNLERCE SİSTEMSİZ GÖÇMEN HUDUT DIŞI EDİLDİ

Göçmenlerin Türkiye serüveni uzun sürmüyor. Yetkili üniteler, alınan istihbaratların akabinde düzenledikleri operasyonlarla ülkeye kaçak yollarla giriş yapanların yanı sıra oturma müsaadesini yenilemeyenleri hudut dışı ediyor.

Özellikle İstanbul Vilayet Göç Yönetimi tarafından her gün yüzlerce Afgan asıllı sistemsiz göçmen ülkeden çıkarılıyor. Bu kapsamda, geçtiğimiz günlerde 13 bini Afgan, 37 bin sistemsiz göçmen hudut dışı edildi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir