Kahramankazan’da canlı hayvan pazarı

Kahramankazan Belediyesi, etiyle meşhur olan ilçede faaliyet gösteren hayvan yetiştiricilerinin büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarını, Günbaşı ...


Kahramankazan Belediyesi, etiyle meşhur olan ilçede faaliyet gösteren hayvan yetiştiricilerinin büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarını, Günbaşı Mahallesi’nde yaklaşık 25 dönümlük bir alan üzerine kurulacak çağdaş bir ortamda alıcılarla buluşturabileceği canlı hayvan pazarı için kolları sıvadı.

CANLI HAYVAN PAZARI, YETİŞTİRİCİLERLE FİKİR ALIŞVERİŞİ YAPILARAK KURULUYOR

Kahramankazan Belediye Lideri Serhat Oğuz, canlı hayvan pazarının ilçeye kazandırılması için hayvan yetiştiricileri ile bir ortaya geldi. Oğuz burada, hayvan yetiştiricilerinin canlı hayvan pazarını uzun vakitten bu yana büyük bir sabırsızlıkla beklediğini bildiklerini belirterek, bu pazarın en kısa müddette ilçeye kazandırılmasını sağlayacaklarını tabir etti. Canlı hayvan pazarının yetiştiricilerle yapılacak istişareler sonucunda kurulacağının altını çizen Oğuz, yetiştiricilerle fikir alışverişinde bulundu.

HAYVANCILIĞA DAYANAK

Ankara’da bir prensip imza atan Kahramankazan Belediyesi, koyunların mikroplardan ve parazitlerden temizlenmesini sağlayan Taşınabilir Koyun Banyolu’ğu hizmetini başlatmıştı.

“RÜYAMIZ GERÇEK OLUYOR”

Hayvan yetiştiricileri de canlı hayvan pazarını yıllardan bu yana büyük bir sabırsızlıkla beklediklerini tabir ederek, “Bizim için adeta bir hayal olan hayvan pazarı bölüm için hayli kıymetli bir uygulama. Düşümüz gerçekleşeceği için çok memnunuz. Böylelikle binbir emek harcayarak yetiştirdiğimiz büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarımızı alıcılarla çağdaş bir pazarda buluşturacağız.

İKTİSADA KATKISI OLACAK

İlçe iktisadına büyük katkı sunacak bu uygulama ile yetiştiricilerimizde kıymetli bir gelir sağlayacak.” diye konuştu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir