‘Kaşif’ adını verdiği atıyla İzmir’den Batman’a yürüyecek

Tabiata ve hayvan haklarına hürmet yürüyüşü hayalini gerçekleştirmek için İzmir’den at alan ve Kaşif ismini verdiği atla Batman’a yürümeye ...


Tabiata ve hayvan haklarına hürmet yürüyüşü hayalini gerçekleştirmek için İzmir’den at alan ve Kaşif ismini verdiği atla Batman’a yürümeye başlayan Yüksel Atalay (38), Manisa’nın Salihli ilçesinde mola verdi.

İzmir’den başladığı ve bin 500 kilometrelik seyahatini yaklaşık 2 ayda tamamlamayı hedeflediğini belirten Atalay, Salihli’de seyahati ile ilgili bilgiler verdi.

“ARAMIZDA FEVKALADE BİR BAĞ KURULDU”

“Hep bir hayalim vardı. Bir atım olsun istemiştim” diyen Atalay, “2 hafta evvel Muğla Fethiye’de kamptayken Kaşif’i internette satılık ilanlarında gördüm. Hiç düşünmeden çabucak İzmir’e gittim aldım. Onu çok sevdim. Ortamızda da dayanılmaz bir bağ kuruldu. İzmir’den Batman’a atım Kaşif ile bir arada yola çıktım. Ortalama 2 aylık bir mühlet belirledim kendime. Tahminimce 2 ayda Batman’a varabileceğimi düşünüyorum. Ülkemizde meydana gelen orman yangınlarından ötürü bilindiği üzere ormanlara da giriş yasaklandı. Bu nedenle seyahat boyunca kamplarımı yol kenarlarında yapıyorum.” diye konuştu.

“ÇOK MEŞAKKATLİ BİR YOLCULUK”

Atalay, “Atımın ismini Kaşif koymamın sebebi de yapacağım bu seyahatte onun da elde edeceği tecrübedir. Ortalama bin 500 kilometrelik bir seyahat gerçekleştireceğiz. Seyahatimizin çok uzun sürecek olması kıymetli değil. Kıymetli olan varacağınız nokta da değil. Yaptığınız seyahattir. Yolda yaşadıklarınızdır. Ben büsbütün buna adapte oldum. Alışılmış ki çok meşakkatli bir seyahat. Bu da işin tadı tuzu biberi. Bu seyahat sayesinde hem tabiata hürmet ismine bir şeyler yapmış olacağız hem de hayvan haklarına dikkat çekeceğiz.” dedi.

“ARKADAŞIMIZI DESTEKLİYORUM”

Yürüyüşü çok manalı bulduğunu kaydeden Asuman Keskiner ise, “Tesadüfen yolumuz kesişti. Tanıştık ve çok memnun olduk. Atıyla birlikte yola çıkış gayesini duyunca daha çok keyifli olduk. Tabiata hürmet ve hayvanları korumak ismine. Zira bu dünyayı biz onlarla paylaşıyoruz. Onlar yoksa biz yokuz. Biliyorsunuz dünyadaki son arı yok olduğunda dünyanın ömrü 4 yıl. Bu bilimin kanıtladığı bir şey. Bir canlının yok olması kadar makus bir şey olamaz. Arkadaşımızı destekliyorum. Yolu açık olsun diyoruz.” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir