Kayseri’de duyarlı motosikletçilerden sosyal farkındalık projesi

Yakın vakitte ülkemizde meydana gelen orman yangınlarından ötürü, Kayseri'nin en kıymetli turizm bölgelerinden olan Erciyes Tekir Yaylası Kamp ...


Yakın vakitte ülkemizde meydana gelen orman yangınlarından ötürü, Kayseri’nin en kıymetli turizm bölgelerinden olan Erciyes Tekir Yaylası Kamp Alanı’nda motorcular, şenlik öncesi 300 adet fidan dikti.

İleriki yıllarda Erciyes Dağı’nı yeşillikler içinde görmeyi dileyen hassas motosikletçiler, yapmış oldukları toplumsal sorumluluk projesiyle öteki vatandaşlara davette bulundular.

“300 FİDAN NEDEN BİN 500 OLMASIN”

Bu türlü bir toplumsal sorumluluk projesi üstlendiklerini ve bu projenin diğerlerine da örnek olmasını temenni ettiklerini söyleyen motosikletçi Gökhan Ramazanoğulları, “Bu etkinliğimizin maksadı; Türkiye’mizde akciğerleri ormanlarımızın yanması ve büyük zayiatlar vermemizden ötürü bir toplumsal sorumluluk projesi ismi altında şenlik bölgesine 300 tane fidan getirdik. Bugün çocuklarımızla birlikte bu hoş alana 300 tane fidanımızı dikeceğiz.

Bu bizim yapmış olduğumuzu aktifliğin başka kulüplere, öteki toplumsal sorumluluk projesi yapmak isteyen insanlara da bir örnek niteliğinde bugün diktiğimiz 300 fidan neden bin 500 olmasın diyerek yolumuza devam ediyoruz” dedi.


“ERCİYES DAĞIMIZI YEŞİLLENDİRİYORUZ”

Motosikletçi Hakan İvdumlu ise, “Bugün Erciyes A.Ş.’nin de tertibi ile Tekir Yaylasında buluşmuş durumdayız. Burada bir ortaya gelmemizin maksadı, memleketimizde yaşanan zahmetli orman yangınları ve sel felaketlerinden sonra toplumsal sorumluluk projesi ismi altında fidan dikmek.


Hoş bir aktiflik yapıyoruz. Erciyes dağımızı yeşillendiriyoruz. Umarım öbür toplumsal sorumluluk sahibi kümeler ve kulüpler bu işin gerisinden gelirler.

4.’sü düzenlenen Erciyes Motofeste gökyüzüne en yakın 2 bin 200 rakımdaki motofest arifesinde bu işi yaparak, ardımızdan gelecek olan insanlara da bir nebze olsun ileti verme derdimiz var. Umarım önümüzdeki yıllarda Erciyes Dağını çok daha yeşil, çok daha hoş göreceğiz” diye konuştu.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir