Kimlik ve ehliyet birleştirme 2021: Tek kartta kimlik ve ehliyet randevusu ve ücreti

Yeni uygulama ile birlikte şahısların kimlik dokümanı ile ehliyet evrakını başka ayrı taşıma mecburiliği ortadan kalktı. Dünyada birinci ve tek ...


Yeni uygulama ile birlikte şahısların kimlik dokümanı ile ehliyet evrakını başka ayrı taşıma mecburiliği ortadan kalktı.

Dünyada birinci ve tek uygulama olan ‘Hayat Kimliğinle Kolay’ uygulamasıyla yeni jenerasyon şoför evraklarındaki bilgiler, çipli kimlik kartlarına entegre ediliyor. Böylece vatandaşların, trafikte yanlarında ayrıyeten şoför evrakı bulundurma mecburiliği ortadan kalkıyor.

İlçe nüfus müdürlüğüne müracaatta bulunan vatandaşlar ehliyetlerini, kimlik kartına tanımlayarak yanlarında tek kart taşıma kolaylığına erişebiliyor.

Pekala kimlik ve ehliyet birleştirme nasıl ve nereden yapılır? Kimlik ve ehliyet tek kart fiyatlı mi, ne kadar? İşte randevu ekranı ve bulundurmanız gereken evraklar…

KİMLİK EHLİYET BİRLEŞTİRME RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Ehliyet ve kimlik kartını birleştirmek için randevular Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün sitesinde yer alan internet adresinden yahut ALO 199 davet merkezinden alınabiliyor.

KİMLİK EHLİYET BİRLEŞTİRME FİYATLI Mİ?

Yeni tip şoför evrakları, ilçe nüfus müdürlüklerine müracaatta bulunarak yeni çipli kimlik kartlarına yüklenebiliyor. Bu süreç için vatandaşlardan herhangi bir fiyat alınmıyor.

Fakat eski tip ehliyete sahipseniz bunun için 15 TL harç ücreti ödemeniz gerekiyor. Ayrıca sağlık raporu gibi birtakım evraklar istenebilir. Bu dokümanlar için de fiyat ödemeniz gerekebilir.

GEREKEN EVRAKLAR

Yeni kimlik kartı ve yeni ehliyeti olan vatandaşların birleştirme süreci için rastgele bir evrak ibraz etmeleri gerekmiyor. Yalnızca nüfus müdürlüğüne giderken yanlarında her iki kartı da götürmeleri gerekiyor.

Yeni kimlik kartı ve eski ehliyeti olan vatandaşlar ise birleştirme süreci için nüfus müdürlüğüne; 4 adet biyometrik fotoğraf, sıhhat raporu ve 15 TL’lik harç bedelinin ödendiğini gösteren makbuz götürmeleri gerekiyor.

KİMLİK KARTI VE EHLİYET BİRLEŞTİRME RANDEVU EKRANI


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir