KKTC 3. Cumhurbaşkanı Eroğlu taburcu edildi

KKTC 3. Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu’nun, 23 Ağustos Pazartesi günü, saat 12.00'de baş dönmesi, konuşma bozukluğu ve şuur bulanıklığı şikayeti ...


KKTC 3. Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu’nun, 23 Ağustos Pazartesi günü, saat 12.00’de baş dönmesi, konuşma bozukluğu ve şuur bulanıklığı şikayeti ile Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne geldiğini hatırlatan Başhekim Prof. Dr. Müfit C. Yenen, “Yapılan birinci tetkiklerde beyin zarını etkileyen bir viral enfeksiyondan kuşku ederek tedavi sürecine de bu doğrultuda devam ettik” sözünü kullandı.

Dr. Eroğlu’nun tedavisinin nöroloji, kardiyoloji ve enfeksiyon hastalıkları uzmanlarından oluşan bir heyet tarafından planlanarak uygulandığını söyleyen Prof. Dr. Yenen, “Tedaviye başlamamızın 17’nci saatinde, Sayın Cumhurbaşkanımız Dr. Derviş Eroğlu’nun bütün bilişsel işlevleri olağana döndü. Tedavi süreci boyunca Dr. Eroğlu’nun şuuru açıktı ve hiçbir tıbbi takviye aygıtına bağlanmasına gerek görülmedi” açıklamasını yaptı.

Dr. Derviş Eroğlu’nu önlem emelli tutulduğu ağır bakım servisinden 25 Ağustos’ta olağan servise aldıklarını hatırlatan Başhekim Prof. Dr. Müfit C. Yenen, “Yürüttüğümüz tedavinin akabinde bütün işlevleri olağana dönen Sayın Cumhurbaşkanımızı sağlıklı bir formda taburcu etmenin memnunluğunu yaşıyoruz” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir