KKTC’de aşı karşıtları sokağa indi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) turizm bölgesi Girne’de aşı zıtları sokaklara döküldü. Toplumsal medya platformları üzerinden organize ...


Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) turizm bölgesi Girne’de aşı zıtları sokaklara döküldü. Toplumsal medya platformları üzerinden organize olan aşı zıtları, ellerinde pankartlarla Girne sokaklarında müzikler eşliğinde broşür dağıttı, hükümetin aşı siyasetlerini eleştirdi.

Şova katılan özel bölüm çalışanları, KKTC’de pandemi sonrasında büyük düşünce yaşanan turizm, eğitim üzere alanları ve yaşanan ani vefatları temsilen bir tabut taşıdı. Aşı aykırıları, Girne’deki kordon uzunluğunda basın açıklaması yapmalarının akabinde olaysız dağıldı.

AÇIKLAMA YAPTILAR

Pandemi Platformu Lideri Araştırmacı Muharrir Tuğçehan Ören yaptığı konuşmada, “Bizler aşı tersi değiliz, biz ‘aşı’ diyerek önümüze sürülen ‘deneysel sıvılara’ karşıyız. Zira şimdi faz çalışmaları tamamlanmadı ve beşerler üzerinde ne üzere yan tesirleri olduğu bilinmeyen bu sıvıları dayatmalarla bize enjekte etmeye çalışıyorlar. Biz buna karşıyız” tabirlerini kullandı.

Şova katılan Yavuz Ekmekçi, Covid-19 aşılarının nasıl bu kadar süratli ortaya çıktığını anlayamadığını belirterek, “Bu aşı, birebir hastalık üzere yapay bir aşı. Hastalık da yapay, hiç olmayacak 2 virüsün bileşiminden doğdu. Bu virüsün bileşiminden doğan hastalık bir anda aşıyı getirdi. Bu aşının nasıl bir anda ortaya çıktığını kimse açıklayamıyor” dedi. Zeynep Doğmuş da aşı aykırısı olmadıklarını vurgulayarak, “Biz bu deneysel olaya karşıyız. Faz çalışması tamamlanmamış, önümüzdeki devirde ne sonuç vereceği aşikâr olmayan bir sıvı.” diye konuştu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir