Klima çarpmasıyla koronayı karıştırmayın

Koronavirüs salgınının tüm dünyada Delta varyantı ile tekrar tırmanışa geçtiğini hatırlatan Uzm. Dr. Selahattin Menteş, rahat davranılmaması ...


Koronavirüs salgınının tüm dünyada Delta varyantı ile tekrar tırmanışa geçtiğini hatırlatan Uzm. Dr. Selahattin Menteş, rahat davranılmaması konusunda uyardı.

Bilimsel olarak yapılan tüm ikazlara rağmen koronavirüs salgınının tüm süratiyle artarak devam ettiğinin altını çizen Menteş, bugüne kadar 55 bine yakın insanın koronavirüs nedeniyle kaybedildiğini hatırlatarak, “Ülkemizde günlük mevt neredeyse şimdiye kadar gördüğümüz en yüksek noktalardadır. Her gün bu ülkede yüzlerce insan ölmeye devam ediyor. Bu vefatlar ortasında gençlerimizi görmek bizlere tarifsiz acılar vermektedir. 20-30 yaşlarında gençlerimizi teneffüs aygıtlarında görmek ve ailelerin perişan halleri acımıza acılar katıyor.” dedi.

“GENÇLERİMİZ KESİNLİKLE AŞILANMALI”

Aşıların tek tahlil olduğunu ve hiçbir bilimsel ispat olmamasına karşın aşı aykırılığının varlığının telaş konusu olduğunu söyleyen Menteş, “Bu yeni pikte maalesef ’bana bir şey olmaz, ben sağlıklıyım’ diyen gençler etkilenmektedir. Gençlerimiz kesinlikle aşılanmalıdır. Onlar bu ülkenin gelecekleridir ve onları korumak bizlerin misyonudur. Aşı aykırısı safsatalara ve toplumsal medya şarlatanlarına gençlerimizi bırakamayız. Bizler Adana Tabip Odası olarak gerekirse nerede aşı olmayan bir genç var ise ayağına kadar gidip onu ikna edeceğiz.” sözlerini kullandı.

“KLİMA ÇARPTI, HAFİF BİR KIRGINLIĞIM VAR”

Son vakitlerde “Beni klima çarptı, hafif bir kırgınlığım” var diye ortada dolaşmaya devam eden vatandaşların varlığından haberdar olduklarını da söyleyen Menteş, “Bu cins durum yaşayanların derhal test yaptırmasını ve kendisini sonuçlar çıkıncaya kadar izole etmesini istiyoruz. Bölgemizde sıcak günler geçiriyoruz, evet klima çalıştırıyoruz lakin şikayeti olanlar olayı hafife alıp hastalığı bulaştırmaya devam ediyorlar. Klimalar şayet ortam âlâ havalandırılmıyor ise ve orada hasta biri var ise hastalığın yayılmasına bile neden olabilir. Kesinlikle kalabalık ortamlardan uzak duralım ve klima çarptığını düşünüyor isek kesinlikle test yaptıralım” dedi.

Okulların açılmasına çok az bir mühlet kala bir an evvel kâfi aşılamanın tamamlanması gerektiğine dikkat çeken Menteş, tüm vatandaşları ve bilhassa gençleri aşı olmaya çağırdı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir