Kocaeli’de müşterisiz kalan balıkçı esnafı isyan etti

Kocaeli’de müsilajın tesiri ile balıktan uzak duran vatandaşların terk ettiği tezgahlar bomboş kaldı. BALIKÇILAR VATANDAŞLARI DAVET EDİYOR ...


Kocaeli’de müsilajın tesiri ile balıktan uzak duran vatandaşların terk ettiği tezgahlar bomboş kaldı.

BALIKÇILAR VATANDAŞLARI DAVET EDİYOR

Balık pazarlarında, istavrit, hamsi üzere balıkların kilosu 50, sardalyanın ise kilosu 40 liradan satışa sunuluyor. Fiyatların olağan olduğunu söyleyen balıkçılar, vatandaşları balık yemeye davet ediyor.

“FİYATLAR MEVSİMİNE NAZARAN UCUZ”

Eylül 1’de açılacak balık avı dönemi öncesinde balık pazarlarında sakinlik hakimiyetini sürdürüyor. İstavrit, hamsi üzere balıkların kilosu 50, sardalyanın ise 40 liradan satışa sunulurken balıkçılar mevsime nazaran fiyatların olağan olduğunu belirtiyor.

“MÜSİLAJ BALIKLARI ETKİLEMEDİ”

Neredeyse hiç müşterisinin olmadığını tabir eden balıkçı Erdoğan Yüzel, Marmara Denizi’ni tesiri altına alan müsilajın balıkları etkilemediğini sav etti. Vatandaşların gönül rahatlığıyla balık tüketebileceklerini belirten Yüzel, ”Vatandaşlar bol bol balık yesinler balık sıhhattir. 61 yaşındayım her gün balık yiyorum. Herkes balık yesin, bebeklere balık yedirsinler sağlıklıdır.” dedi.

“İSTAVRİT, HAMSİ 15-20 LİRALARA KADAR DÜŞER”

Avlanma döneminin açılmasıyla birlikte balık fiyatlarında düşüş olabileceğini tabir eden Erdoğan Yüzel, “Sardalyanın kilosu 40 lira, istavritin kilosu 50 lira, hamsinin kilosu 50, levrek ve çupra 60 lira. Olağan fiyatlar balıklar az olduğundan ötürü. 4-5 tane esnaf kapalı 2 tane dükkan açık şu anda. Eylül 1’de açılacak avlanma. İnşallah bu dönem bol olacak. Palamut bol çıkarsa hamsi ucuzlar, palamut olmazsa hamsi, istavrit 50 liradan aşağıya düşmez. Palamut bol olursa istavrit, hamsi 15-20 liralara kadar düşer.” biçiminde konuştu.

“MÜSİLAJIN BALIĞA TESİRİ OLMAZ”

Vatandaşların müsilaj nedeniyle balık tüketiminden uzak durduğunu söz eden balıkçı Erdoğan Yüzel, müsilajın balığa tesirinin olmadığını sav ederek, “Balık piyasası şu anda yeterli mevsimine nazaran. Sardalya, olta balıkçılığında istavrit ve hamsimiz geliyor. Marmara’nın yerli balığı. Deniz levreklerimiz ve çupramız geliyor her çeşit balığımız var lakin müşteri yok. Müşterinin olmaması deniz salyasından ötürü. Aslında hiç alakası yok 45 yıldır bu işi yapıyorum uzman balıkçıyım, 45 yıldır Marmara balığı yiyorum. Müsilajla hiç alakası yok.

HANGİ UZMANSA KARŞIMA ÇIKSIN

Hangi uzmansa gelsin karşıma çıksın. Millet özgürlükle balığını yiyebilir. Milletin fikrini bozuyorlar bir tane müşterimiz yok. Çıksın biri konuşsun. Profesörler konuşmuş lakin balıkla müsilajın hiç alakası yok. Çocukluğundan beri balık yiyorum, torunlarıma da Marmara balığı yediriyorum. Müsilajın balığa tesiri olmaz.” diye konuştu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir