Komşuda korkutan gelişme! Alevler giderek yayılıyor

Sıcaklıkların rekor düzeye çıktığı Yunanistan’da orman yangınlarıyla gayret sürüyor. Başşehir Atina’nın kuzeyinde Salı günü başlayan yangınlar ...


Sıcaklıkların rekor düzeye çıktığı Yunanistan’da orman yangınlarıyla gayret sürüyor. Başşehir Atina’nın kuzeyinde Salı günü başlayan yangınlar denetim altına alınamıyor.

Başşehri ülkenin kuzeyine bağlayan ana otoyolun etrafında giderek yayılan alevler, yerleşim yerlerini tehdit ediyor. Bölgede helikopterden çekilen manzaralar ise yangının boyutunu gözler önüne serdi.

KUVVETLİ RÜZGAR İŞİ ZORLAŞTIRIYOR

İtfaiye teşkilatına nazaran şu anda Atina’nın kuzeyindeki bölgede toplam 856 itfaiyeci, 9 hava aracı ve 215 itfaiye aracı misyon yapıyor. Lakin bölgede esen kuvvetli rüzgar, alevlerle çabayı zorlaştırıyor.

Yangınlarda şu ana kadar elektrik direğinin devrilmesi sonucu 38 yaşındaki istekli bir itfaiyeci ile Atina yakınlarındaki Krioneri’de bir fabrikada baygın halde bulunarak hastaneye kaldırılan Atina Ticaret ve Sanayi Odası Lideri Konstantinos Michalos hayatını kaybetti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir