Kongre polislerinden Trump’a dava

Polis memurları tarafından Washington'da federal mahkemede açılan davada Trump, beyaz ırkın üstünlüğünü savunan şiddet ve aşırılık yanlısı ...


Polis memurları tarafından Washington’da federal mahkemede açılan davada Trump, beyaz ırkın üstünlüğünü savunan şiddet ve aşırılık yanlısı kümeyle birlikte çalışarak destekçilerinin Ku Klux Klan’la Uğraş Yasasını ihlal etmeleri için kampanya düzenlemek ve iktidarda kalmak için terör aksiyonları düzenlemekle suçlandı.

Açılan davada eski Lider Donald Trump’ın yanı sıra müttefiki Roger Stone, aksiyonun en değerli destekçilerinden Proud Boys kümesinin yöneticileri hakkındaki suçlamalar yer aldı.

Toplu olarak açılan davada, “150 yıldan fazla bir müddet Kongre’yi müdafaaya adayan” yedi memurun “anayasal sorumluluklarını inançlı ve açık bir biçimde yerine getirebilmesi için” katlandığı bir dizi suistimal anlatılıyor.

KONGRE ÜYELERİNDEN İKİ DAVA

Olaylar sırasında bir polis memuru can verirken ruhsal buhran geçiren üç polis memuru intihar etmişti. Demokrat Kongre üyeleri tarafından misal iki dava daha açılmıştı.

Davalarda Trump ve yandaşlarının aksiyonlarının Kongre’nin kuşatılmasına, onlarca polis memurunun yaralanmasına, Joe Biden’ın başkanlığının onaylandığı oturumun engellenmesine ve canları tehdit altında kalan Kongre üyelerinin saklanarak kaçmasına neden olduğu savında bulunuluyor. Davada polis memurlarının olaylar sırasında aldıkları yaralara detaylarıyla yer verildi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir