Köpeği öldüresiye döven şüpheli adli kontrolle serbest

İstanbul Ataşehir'de tavuklarına saldırdığı gerekçesiyle bir sokak köpeğini sopayla öldüresiye döven ve gözaltına alınan Hasan K. isimli kuşkulu ...


İstanbul Ataşehir’de tavuklarına saldırdığı gerekçesiyle bir sokak köpeğini sopayla öldüresiye döven ve gözaltına alınan Hasan K. isimli kuşkulu emniyetteki süreçlerinin akabinde Kartal’daki Anadolu Adliyesi’ne getirildi.

Savcılıkta tabir süreçleri tamamlanan Hasan K. Hayvanları Müdafaa Kanunu’na alışılmamış davrandığı gerekçesiyle tutuklama talebiyle Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

‘KENDİM HAYVAN BESLERİM’

Kuşkulu Hasan K. sorgusunda, “Olay günü 8 tavuğun yerde ölmüş vaziyette olduğunu gördüm. 8’inci tavuğu köpeğin ağzından almaya çalışırken köpek üzerime geldi. Sonrasında köpeğe vurarak tavuğu almaya çalıştım. Tavuk öldü, yere düştü. Köpek de kaçtı. Kendim hayvan beslerim. Taammüden köpeği dövme üzere bir durumum kelam konusu değildir. Çok pişmanım” dedi.

100 KİLO MAMA YARDIMINDA BULUNMASINA KARAR VERİLDİ

Hakimlik, Hasan K.’nın bir yıl boyunca Kontrollü Hürlük Müdürlüğü’nün belirleyeceği Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yaraladığı köpeğin tüm tedavi ve rehabilitasyon masraflarını karşılaması ve yaralanan köpeğin bir yıl boyunca mama üzere temel gereksinimlerini karşılaması biçiminde isimli denetim kararları uygulanmasına karar verdi. Öte yandan hakimlik, şüphelinin 15 gün içerisinde bir hayvan barınağına bir keze mahsus olmak üzere 100 kilogram mama yardımında bulunması ve buna ait makbuzu belgeye sunması formundaki isimli denetim kararları uygulanmasına da karar verdi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir