Küba’dan kripto para adımı

Kripto paralarla ilgili düzenlemeler tüm dünyada tartışılırken, sosyalist sistemle yönetilen Küba’dan da bir adım geldi. AP’nin aktardığına ...


Kripto paralarla ilgili düzenlemeler tüm dünyada tartışılırken, sosyalist sistemle yönetilen Küba’dan da bir adım geldi.

AP’nin aktardığına nazaran, Küba hükümeti, kripto paraları ödeme aracı olarak tanıyıp düzenleyeceğini duyurdu.

MERKEZ BANKASI DÜZENLEME YAPACAK

Dün Küba’da resmi gazetede yayımlanan karara nazaran, Küba Merkez Bankası, kripto para üniteleriyle ilgili düzenlemeleri ve kripto paralarla bağlantılı hizmet sağlayıcıların nasıl lisanslandırılacağına belirleyecek.

AP’nin haberinde, Donald Trump’ın başkanlığı periyodunda sertleştilen ABD ambargosu nedeniyle Küba’da dolar kullanımının daha da zorlaştığı ve son devirde ülkede kripto paraların popülaritesinin arttığına dikkat çekildi.

ABD’nin çok sert abluka uyguladığı Küba, salgın nedeniyle turizm gelirlerinin de tabana vurmasıyla ağır bir ekonomik kriz yaşıyor.

Orta Amerika ülkesi El Salvador, Bitcoin’i yasal para ünitesi olarak tanıyan birinci ülke olmuş, ülke dışındaki vatandaşlarının ülke içine para transferlerini bu yolla yapmasını teşvik etmeyi amaçlamıştı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir