Kübra Korkut, Ali Öztürk ve Nesim Turan’dan bronz madalya

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları masa tenisi tek bayanlarda (Sınıf 7) Kübra Korkut, yarı finalde Hollandalı Kelly van Zon'a yenilerek bronz madalya ...


2020 Tokyo Paralimpik Oyunları masa tenisi tek bayanlarda (Sınıf 7) Kübra Korkut, yarı finalde Hollandalı Kelly van Zon’a yenilerek bronz madalya kazandı.

Tokyo’da Büyükşehir Spor Salonu’nda gerçekleştirilen masa tenisi karşılaşmalarında Kübra, 2012 Londra ve 2016 Rio’da altın madalya alan, 3 dünya ile 1 Avrupa şampiyonluğu bulunan güçlü rakibi Zon’la karşılaştı.

Birinci seti 11-8 kaybeden Kübra, ikinci seti rahat bir oyunla 11-3 alarak maça 1-1’lik dengeyi getirdi. Sonraki iki seti 11-9 ve 11-6 kaybeden 27 yaşındaki ulusal sportmen, alandan 3-1 yenik ayrıldı ve finale kalamadı.

KÜBRA RÖVANŞI ALAMADI

Kübra Korkut, daha evvel 4 defa yenildiği rakibinden rövanşı Tokyo’da da alamadı.

2016 Rio’da finalde Zon’la karşılaşan ulusal atlet, rakibine 3-0 yenilmiş ve gümüş madalyada kalmıştı.

Kübra, 2010 ve 2018 Dünya Şampiyonası ile 2019 Avrupa Şampiyonası’nda da finalde Hollandalı atlete kaybederek altın madalyaya uzanamamıştı.

Hollandalı atlete Tokyo’da bir defa daha kaybeden Kübra, kişiselde mesleğinin ikinci paralimpik madalyasını bronz olarak elde etti.

NESİM TURAN VE ALİ ÖZTÜRK’TEN BRONZ MADALYA

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları masa tenisi tek erkeklerde (Sınıf 5) Ali Öztürk, yarı finalde son paralimpik şampiyonu Çinli raket Ningning Cao’ya yenilerek bronz madalyada kaldı.

Tokyo’da Büyükşehir Spor Salonu’nda gerçekleştirilen masa tenisi karşılaşmalarında ulusal sportmen, 2016 Rio’da altın madalya alan ve dünya şampiyonluğu da bulunan Cao’ya karşı çaba etti.

Setlerde güçlü rakibini zorlayan Ali, 11-7, 11-9 ve 11-9’luk set sonuçlarıyla 3-0 yenildi ve final oynama talihini kaybetti.

Avrupa Şampiyonası’nda kişisel olarak birer altın ve bronz, Dünya Şampiyonası’nda bir altın madalyası bulunan Ali Öztürk, mesleğine kişiselde birinci olimpiyat madalyasını da bronz olarak 2020 Tokyo’da ekledi. Ay-yıldızlı atlet, ekip kategorisinde ise 2016 Rio’da bronz madalya elde etmişti.

Tokyo’da Büyükşehir Spor Salonu’nda gerçekleştirilen masa tenisi karşılaşmalarında dünya şampiyonluğu bulunan Nesim Turan, yarı finalde iki paralimpik altın madalyasına sahip Kim ile karşılaştı.

Ulusal sportmen, rakibine 9-11, 11-9, 11-7 ve 11-2’lik setlerle 3-1 mağlup oldu ve bronz madalya aldı.

Nesim, karşılaşmanın akabinde TRT Spor’a yaptığı açıklamada, “Gerçekten üzgünüm. Avrupa şampiyonası ve dünya şampiyonasında final oynama hayalini gerçekleştirmiştik. Buraya da onun için gelmiştik lakin nasibimizde yokmuş. İnşallah Paris’te olur.” tabirlerini kullandı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir