Londra’da eylemde bulunan çevreci grup geçmişte etrafa 120 ton çöp atmış

Çevresel problemleri maksat aldıklarını söyleyen 'Extinction Rebellion' isminde çevreci bir küme, İngiltere'de 23 Ağustos'ta 2 haftalık hareket ...


Çevresel problemleri maksat aldıklarını söyleyen ‘Extinction Rebellion’ isminde çevreci bir küme, İngiltere’de 23 Ağustos’ta 2 haftalık hareket başlatmıştı. Polisin daima müdahale ettiği protestolarda bir yandan vazifeliler etraftaki çöp yığınlarını toplamaya uğraş gösteriyor.

2 YIL EVVELKİ HAREKETLERİNDE ETRAFTA 120 TON ÇÖP BIRAKMIŞLAR

2019’daki şovlarda başkentteki sokak ve meydanları kapatan küme, gerisinde 120 ton çöp bıraktığı ortaya çıktı.

Personel Partisi Milletvekili Nickie Aiken, seçim bölgesi sokaklarından kaldırılması gereken 120 ton çöpün yaklaşık 50 bin sterline mal olduğunu açıkladı.

‘Extinction Rebellion’ kümesinden bir sözcü ise çöpün temizlenmesinin belediyeye ek bir maliyeti olmadığını savunarak, “Toplanan 120 ton çöp iki haftalık bir müddet içinde gerçekleşti. Bu sayısı karşılaştırmak gerekirse, Londra’nın 2016-2017 yeni yıl kutlamaları sırasında Westminster yalnızca bir gecede 85 ton çöpü temizledi.” sözlerini kullandı.

KURUCULARDAN BİRİ DİZEL ARAÇ KULLANDIĞINI İTİRAF ETTİ

Öte yandan, fosil yakıtların kullanımına da şiddetle karşı çıkan ‘Extinction Rebellion‘ kümesinin kurucularından Dr. Gail Bradbrook, 23 Ağustos’ta yaptığı açıklamada, dizel araç kullandığını itiraf etmiş, çocuklarını spor karşılaşmalarına götürmek için buna muhtaçlığı olduğunu ve elektrikli araca parasının yetmediğini söylemişti.
Bradbrook, “Bazı şeyler sistemik problemler, o denli değil mi? Hepimiz elimizden geleni yapıyoruz.” tabirlerini kullanmıştı.

TEKRAR SOKAKLARA ÇIKACAKLARINI SÖYLEDİLER

Küme, başşehrin en işlek sokak ve meydanlarını kapatarak, hareketleriyle yer yer trafiğin akışına da pürüz oluyor.

Kümeden yapılan açıklamada, Londra’da tekrar sokaklarda olacağı belirtilmişti.

Polisten yapılan açıklamada ise protestoların 4 Eylül’e kadar sürmesinin beklendiği söz edilerek, bu müddette kentte aksaklıklar yaşanabileceği vurgulandı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir