Macron: Kabil’de güvenli bölgeye hazırız

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron bugün Le Journal du Dimanche gazetesine konuştu. Afganistan’daki durum ile ilgili açıklamalarda bulunan ...


Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron bugün Le Journal du Dimanche gazetesine konuştu. Afganistan’daki durum ile ilgili açıklamalarda bulunan Macron, Kabil’de inançlı bir bölge oluşturmak ve ülkeden ayrılmaya çalışan insanları korumak için harekete geçtiklerini duyurdu.

Bugün yayınlanan röportajda, “Birleşmiş Milletler denetiminde Kabil’de bir inançlı bölge yaratmayı amaçlıyoruz. Buradan insani yardım operasyonlarına devam edebiliriz” dedi. Macron, Fransa ve Birleşik Krallık’ın yarın Birleşmiş Milletler’i acil olarak çağıracaklarını ve bu teklifi gündeme getireceklerini açıkladı.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Birleşik Krallık, Fransa, ABD, Çin ve Rusya’nın temsilcileriyle bir ortaya gelmişti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir