Mahkeme, THK’nın başındaki AKP’li kayyuma bir kez daha “Hayır” dedi

AKP'li eski bakan Cenap Aşçı'nın başkanlık ettiği kayyum heyetine şahsen Türk Hava Kurumu'nu yönetme yetkisi veren Ankara 9. Sulh Hukuk Mahkemesi ...


AKP’li eski bakan Cenap Aşçı’nın başkanlık ettiği kayyum heyetine şahsen Türk Hava Kurumu’nu yönetme yetkisi veren Ankara 9. Sulh Hukuk Mahkemesi, birebir heyetin kurumun mallarını satma talebine 27 Temmuz’da verdiği kararla müsaade vermemişti.

AKP’li Kayyum, Antalya, İzmir, Bodrum, Köyceğiz üzere Türkiye’nin en hoş köşelerindeki, THK’ya ilişkin 44 gayrimenkulü satışa çıkaran THK’yı durduran karara itiraz ettiği ortaya çıktı.

Kayyum, itiraz dilekçesinde gayrimenkullerin satışına ek olarak 14 uçağın satışı ve bunun yanında 2 sıfır eğitim uçağı alımı için de müsaade istedi.

Kayyum Heyeti’nin, Türkiye’nin cennet ormanları cayır cayır yanarken 10 Ağustos günü yaptığı itirazı kıymetlendiren 9. Sulh Hukuk Mahkemesi kararını 18 Ağustos’ta karara bağladı:

“Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı Kayyum Heyetinin itirazlarının tamamının reddine…”

Detaylar geliyor…


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir