Manchester City’den Ruben Dias’a yeni sözleşme

Manchester City, geçen Eylül ayında Benfica'dan 68 milyon Euro'ya transfer ettiği ve 6 yıllık kontrat imzaladığı Ruben Dias'la yeni mukavele ...


Manchester City, geçen Eylül ayında Benfica’dan 68 milyon Euro’ya transfer ettiği ve 6 yıllık kontrat imzaladığı Ruben Dias’la yeni mukavele imzaladı.

Kulüp, 24 yaşındaki oyuncunun mukavelesini 2027 sonuna kadar uzattı. City’deki birinci yılında defansif zekası, teknik kalitesi ve kazanma mentalitesi ile kendini ispatladı.

CITY İLE 50 MAÇA ÇIKTI

City ile 50 maça çıkan Dias, Pep Guardiola’nın grubunun Premier Lig, İngiltere Lig Kupası şampiyonlukları ile birinci Şampiyonlar Ligi finaline çıkmasına katkı yaptı.

Dias’ın bu performansı İngiltere’de de karşılık buldu. Portekizli ulusal futbolcu, 1989’da Steve Nicol’dan bu yana Futbol Müellifleri Birliği tarafından yılın futbolcusu seçilen birinci defans oyuncusu oldu. Dias ayrıyeten 1999-2000 Kevin Philips’in akabinde birinci döneminde Premier Lig Yılın Futbolcusu unvanına layık görülen birinci futbolcu olmayı başardı.

Geçen hafta da Dias, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde geçen dönemin defans oyuncusu ödülülünü kazandı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir