Manchester United’ın hisseleri 212 milyon sterlin değer kazandı

Dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo, eski kulübü Manchester United ile muahedeye vardı. PAYLAR 212 MİLYON STERLİN BEDEL KAZANDI Tüm ...


Dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo, eski kulübü Manchester United ile muahedeye vardı.

PAYLAR 212 MİLYON STERLİN BEDEL KAZANDI

Tüm dünyayı şaşırtan bu kararın akabinde Manchester United’ın borsadaki payları de bir günde 212 milyon sterlin paha kazandı.

Perşembe günü Manchester City ile mutabakata varan Ronaldo için devreye giren İngiliz devi eski oyuncusunu ezeli rakibine kaptırmayarak hem taraftarını memnun etmiş oldu hem de eski günlere dönmek için bir fırsat yakaladı.

JUVENTUS’TA YALNIZCA LİGDE 81 GOL ATTI

Portekizli üstün yıldız, Juventus’ta evvelki üç dönemini Serie A’yı fethederek geçirmişti, bu müddet zarfında 97 lig maçında 81 gol attı ve kadrosunun iki defa şampiyonluğu kazanmasına yardımcı oldu.

YALNIZCA TARAFTAR DEĞİL BORSA DA ÇILDIRDI

Cuma sabahı, United’ın pay fiyatları 17.38 dolardan (12.62 sterlin) açıldı, lakin kısa müddet sonra 19.09 dolara (13.87 sterlin) kadar yükseldi, bu da kulübün genel piyasa kıymetinin 293 milyon $ (212 milyon sterlin) arttığı manasına geliyor.

Pek çok kişinin beklediği üzere, paylar birinci şok faktörü geçtikten sonra biraz düştü. Lakin, hala %6’dan fazla artış var.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir